Суспільство
Україна-суспільство

В Україні посилили штрафи за браконьєрство

Кабмін прийняв постанову “Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд”.

В Україні посилили штрафи за браконьєрство - зображення
Фото: pixabay

Про це написав у фейсбуці голова фонду “Правової ініціативи” Віталій Шведов. Він зазначив, що тепер порушники природоохоронного законодавства на заповідних територіях будуть сплачувати набагато більший збиток.

За формулою розрахунку, розмір шкоди збільшується у 10 разів та щорічно буде індексуватися.

Тепер порушники природоохоронного законодавства на заповідних територіях будуть сплачувати набагато більший збиток за:

  • незаконні рубки, пошкодження дерев та рослин (від 227 до 18.3 тис. грн);

  • зниження чи пошкодження лісових культур, природного підросту та самосіву, сіянців і саджанців (від 182,3 тис. до 273,4 тис. грн);

  • зниження чи пошкодження газонів та квітників (від 192 до 320 грн за кв. м);

  • самовільну заготівлю сіна (від 11,4 тис. до 50 тис. грн за Га.) або випасання худоби (від 251 до 754 грн);

  • незаконне добування чи знищення об’єктів тваринного світу, пошкодження їхнього житла, місць перебування і розмноження;

  • незаконний збір або знищення дикорослих трав’янистих рослин, лісової підстилки, лікарських рослин, дикорослих плодів горіхів, грибів, ягід;

  • проїзд транспорту, прольоту та посадки літальних апаратів;

  • самовільне зайняття земельних ділянок, забруднення територій тощо.

Також Шведов уточнив, що один гриб, зрізаний без дозволу, коштуватиме 75 гривень. Збір лікувальних трав – 30 гривень за квітку, ягід – 378 гривень за кілограм, горіхів – 1154 гривень за кілограм.

За несанкціоноване полювання такси серйозніші. Наприклад, олень європейський коштуватиме браконьєру майже 45,6 тисяч, кабан – 30,4 тисячі, бобер – близько 8 тисяч, лисиця – 7,2 тисячі і т.д.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.