Новини
Україна
Україна-суспільство

В ООН закликали зібрати для України $2,25 млрд допомоги

У відповідь на наростаючу гуманітарну кризу в Україні Управління Верховного комісара (УВКБ) у справах біженців та гуманітарні партнери ООН закликали розширити фінансову підтримку, щоб допомогти біженцям.

В ООН закликали зібрати для України $2,25 млрд допомоги - зображення
Фото: UNDP Ukraine/Oleksandr Ratushnia

УВКБ та гуманітарні партнери вишукують $1,85 млрд для підтримки українських біженців в Угорщині, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині, а також частково в інших країнах регіону, включаючи Білорусь, Болгарію та Чехію. Про це повідомила під час брифінгу у Женеві представник УВКБ Шабія Манту. Вона також нагадала, що у понеділок оприлюднили оновлений Регіональний план реагування на ситуацію в Україні, зазначають в пресслужбі ООН.

Додаткові засоби необхідні на тлі бойових дій, що продовжуються, руйнувань і переміщення населення всередині України. За останні два місяці війна змусила залишити рідні місця понад 12,7 млн людей, з яких понад 5 млн поїхали за кордон, а 7,7 млн стали вимушено переміщеними особами всередині країни. За оцінками ООН, ще майже 13 млн людей застрягли у постраждалих районах чи не можуть покинути їх.

"Масштаб людських страждань, завданих цією війною, приголомшує. Розлучено сім'ї, зруйновано будинки та громадянську інфраструктуру. Травми, завдані війною, матимуть довгострокові наслідки для багатьох з тих, хто був змушений залишити свої будинки, зокрема для жінок та дітей, які становлять близько 90% біженців", –

представник УВКБ

За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГВ), що озвучили у вівторок на брифінгу в Женеві, зараз на потреби всередині України потрібно зібрати понад $2,25 млрд, що більш ніж удвічі перевищує суму, яку запросив першого березня, через кілька днів після початку війни. Терміни збору цих коштів також були продовжені – з трьох до шести місяців.

За оцінками УКГВ, кількість українців, які, залишаючись усередині країни, потребують гуманітарної допомоги, також збільшилася з 12 до 15,7 млн осіб. Йдеться про надання прямої грошової підтримки, забезпечення продовольчої безпеки, надання даху над головою, підтримання систем охорони здоров'я та комунальних послуг.

Як повідомляв "Погляд", за майже два місяці війни було зруйновано 30% української інфраструктури, проте більшість об’єктів можна відновити за короткий час за умови фінансування.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.