Україна
Здоров'я

В КОДА пояснили, хто і як може зробити щеплення третьою дозою COVID-вакцини

21.12.2021
На додаткове щеплення можуть розраховувати люди із важкими захворюваннями та ті, хто з якихось причин має знижений імунітет.

В КОДА пояснили, хто і як може зробити щеплення третьою дозою COVID-вакцини - зображення
Фото: pixabay

Рекомендації щодо щеплення третьою дозою вакцини проти коронавірусу затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я, повідомляє пресслужба КОДА.

"Додаткову дозу вакцини можуть отримати люди з різними видами раку крові, з ВІЛ-інфекцією, після трансплантації органів або стовбурових клітин, пацієнти з аутоімунними захворюваннями, після хімієтерапії або променевої терапії, ті, хто отримував високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації", – наголосив заступник голови Київської облдержадміністрації Олег Торкунов.

Також, якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини, та у разі потреби випише їй направлення на щеплення. Направлення видається в довільній формі.

Після цього треба записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти із собою на щеплення направлення від лікаря. Отримати додаткову дозу можна щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини

Зазначається, що введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифікату чи міжнародного свідоцтва про імунізацію  – документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози. Вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами.

Раніше повідомлялося, що ВООЗ дозволила препарат Covovax від Novavax індійського виробництва для екстреного використання.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.