19.10.2018
Гапон Юлія 000
Організатор ірпінської школи аргентинського танго Nuestro Tango Анна Кожемяка розповіла про діяльність школи та особливості цього неймовірного танцю.
— Анно, розкажіть, звідки з’явилася ідея створення школи аргентинського танго в Ірпені?
— Все почалося 24 червня цього року із публікації у Facebook із запитанням про те, чи є школа аргентинського танго в Ірпені. Виявилося, що немає, але під постом зав'язалася дискусія, багато людей зацікавилось цією темою. А тому ми з однодумцями після серії відкритих уроків та благодійних ініціатив 8 жовтня зважилися і відкрили школу аргентинського танго в Ірпені для дорослих.
— Як сприйняли ірпінці цю новину?
— Ініціатива нова і, хоча ми усіма знаними нами способами намагаємося популяризувати її, ще не зовсім знайома ірпінцям. Хотілося б, щоб якомога більше людей дізналися про таку унікальну можливість, яка стала доступною в нашому місті, і в майбутньому долучилися до культури аргентинського танго.
— Розкажіть про викладачів школи. Скільки років вони займаються танцями взагалі і аргентинським танго зокрема?
— В школі працює двоє викладачів — Ольга Пошуруєва та Володимир Уманець. Ольга переїхала до Ірпеня близько року тому, Володимир приїздить для проведення уроків з Києва. Як правило, в аргентинське танго приходять за покликом душі, а не за освітою чи професією і навчання триває все життя, як для учнів, так і для викладачів. Серед останніх можна зустріти представників майже усіх професій. Оля в танго вже близько 10 років, Володя та я — більше трьох. Але рух я люблю з дитинства — в школі займалася народною самодіяльністю та акробатикою, в університеті— бальними танцями.
— Скільки уроків ви вже провели? Де відбуваються заняття і чи платні вони?
— Ми провели 2 відкритих уроки у серпні та у вересні, всі зібрані кошти передали на благодійність. Із жовтня регулярні уроки проходять щопонеділка та щоп'ятниці в Центральному будинку культури (Ірпінь, вул. Соборна, 183). Так, наші уроки платні. Разове відвідування коштує 120 грн, абонемент на 7 занять — 700 грн (діє впродовж місяця). Розклад занять можна побачити у Facebook-групі Irpin Tango Community.
— Скільки у групі людей і якого вони віку?
— Кожен з наших відкритих уроків відвідувало більше 10 пар, на регулярні ж уроки в школу поки що записалися лише 5. У аргентинського танго немає обмеження за віком, але як правило, це дорослі люди 30+. Ми б хотіли бачити в нашій школі як молодь, так і старших людей. Наприклад, в країнах Західної Європи та США, де мені довелось побувати на уроках, в школах танго займаються навіть 90-річні учні. Як на мене, це класний варіант дозвілля для кожного, зокрема пенсіонерів.
— В чому унікальність аргентинського танго і чим воно відрізняється від спортивно-бального?
— Аргентинського танго поділяють на сценічне, кожен номер якого спеціально підготовлений, та соціальне, яке характеризується імпровізацією. В бальну програму йдуть, як правило, діти та молодь. Соціальне аргентинське танго доступне для людей будь-якого віку і його продовжують практикувати до безкінечності. Вечірки, на яких танцюють та спілкуються тангеро (любителі танго), називаються мілонгами. В Києві такі проходять майже щодня, це звична річ.
— Звідки у вас з’явилася любов саме до аргентинського танго? Чи були ви в Аргентині?
— Якось перед Новим роком я випадково почула, як тріо музикантів виконує мелодію танго з фільму «Давай потанцюємо». Довго стояла і слухала, і мені уявилося, як я теж танцюю під звуки живої музики. Через кілька місяців пішла на перші уроки. Так почалася любов, яка триває і досі. Де б я не подорожувала по роботі чи для дозвілля, скрізь знаходжу місцеву школу або мілонгу і приходжу насолоджуватися танго. В Аргентині ще не була, але дуже хочу.
— Як би ви охарактеризували танго одним реченням?
— Як каже наша Оля, «танго – це про довіру та чутливість, про вміння слухати та чути, про турботу та вміння її приймати», з чим я повністю погоджуюсь.