18.07.2018
Ігор Швець 0
18 липня в Ірпені у центральній частині міста продовжується “Антикорупційний марафон”, започаткований громадським рухом “Ірпінь проти Карплюка і Нових облич”.
Як уже розповідалося, дана акція проводиться заради того, щоб привернути увагу ірпінських чиновників до нагальних проблем, які турбують ірпінців.
Громада висуває низку вимог, серед яких найбільш актуальними є припинення знищення зелених зон та забудови заплави р. Ірпінь, притягнення до відповідальності будівельних аферистів та інше.
На жаль, у нашому місті фактично знищено підвалини демократії, на яких тримається цивілізований розвиток громади. Чинна ірпінська влада зацикленна на вирішенні дерибанних питань.
Поступово знищуються природні ресурси, які ще залишилися в Ірпені. А їх, як відомо, неможливо відновити — вони зникають назавжди, залиті у бетон та асфальт.
Так, під висотну забудову планується пустити землі комунальної власності. Це ділянки, на території яких розташовані, зокрема, паспортний стіл, військовий комісаріат, Міський будинок культури. І це враховуючи гостру нестачу освітніх закладів — дитячих садочків, шкіл.
Мутні схеми спостерігаються і з промисловою зоною у мікрорайоні БКЗ. З одного боку, мер Карплюк запевняє, що на території колишнього комбінату “Перемога” хочуть створили свої робочі місця якісь “найбільші у світі ІТ-компанії”.
З іншого — там передбачається і житлова забудова. Оскільки довіри до ірпінської влади немає, то складається враження, що це чергова будівельна афера.
Тобто на промислових землях, де мали б розміщуватися різні підприємства, планують “протягнути” багатоквартирне будівництво, яке здійснюватимуть забудовники з кола наближених до мера або підставні особи.
Проблеми виникають і в мешканців деяких новобудов, до яких несумлінні забудовники не підвели необхідні комунікації. Це, наприклад, ЖК Rich Tow (“Сарафан”), мікрорайон Стоянка, 7 житлових комплексів мікрорайону "Благодатний".
Люди змушені роками жити без електроенергії, газу чи страждати від перебоїв з їх подачею, хоча й розрахувалися за підключення за договором.
Стрімке зростання кількості населення призвело до того, що відчувається гостра нестача місць у садочках, школах. Влада ущільнює ці заклади, унаслідок чого дитячі групи та класи переповнені, діти навчаються у декілька змін.
Ті ж добудови приміщень, які здійснюють у декількох школах, не здатні суттєво змінити ситуацію. Ірпінців роками годують обіцянками про будівництво нових закладів освіти. Якщо і зводять ті ж садочки, то їх відкриття суттєво затягується.
Натомість спостерігаємо спорудження у місті незрозумілих архітектурних “творінь”, які обходяться платникам податків у шалені суми. Це, зокрема, реконструкція центральної площі, створення стели Творчого духу тощо.
Активна громада чудово розуміє, що Ірпеню така корупційна влада не потрібна. Чиновники мають нести відповідальність за свої діяння, спрямовані на нищення природних ресурсів, марнотратне витрачання бюджетних коштів, махінації із землею та фінансами.