Усе для дітей: Калинівський НВК №1 змінюється на очах
![Усе для дітей: Калинівський НВК №1 змінюється на очах](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2108-2000x1339.jpg)
У багатьох з нас школа асоціюється з нудною, сірою і некіцавою частиною нашого життя. Далеко не всі ми йшли охоче до школи, бо знали, що кожен новий день буде схожий на попередній. Але все змінюється. Крокуючи у ногу з часом, розумієш, що підхід до освіти має бути новий. У навчальних закладах України вже кілька років поспіль втілюється Новий Освітній Простір (НОП). Не оминув він і школи Васильківщини, де НОП було вперше запроваджено у 2016 році у Путрівському НВК, а згодом ще в 9 школах із 38.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000IMG_20190424_1910482-2000x969.jpg)
Варто зазначити, що кожна школа Васильківського району має різне наповнення дітьми, зокрема у Глевахівській школі навчається 1200 учнів, а у Гвоздівській – лише 28. Тож і відповідні мають бути підходи до розвитку великих, малих та опорних навчальних закладів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/000IMG_20190506_103815-2000x1500.jpg)
«Нині у Васильківському районі є 4 опорні заклади, які ми розвивали за одним сценарієм та згідно з принципами Нового Освітнього Простору, – розповідає голова Васильківської райдержадміністрації Владислав Одинець. – Одним із таких опорних закладів є Калинівський НВК №1, де наразі навчається 750 школярів, а восени з’являться ще два додаткові класи. Це говорить про те, що навчальний заклад користується попитом у батьків, які помічають позитивні зміни».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2075-2000x1339.jpg)
Тож сьогодні мова йтиме про Калинівський НВК №1, розвиток якого ще триває. У планах на найближчий час: створити інклюзивну кімнату для дітей з особливими потребами, добудувати цілий блок STEM-освіти, створити біля школи спортивний майданчик. Проте вже є чим пишатися. Тому знімальна група ІА «Погляд» вирішила завітати у гості.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2071-2000x1339.jpg)
Переступивши поріг школи, потрапляєш у яскраве фойє, а ще відразу привертає увагу динамічна музика, яка лунає на перервах: українські народні пісні, сучасні, класика…Виявляється, у Калинівському НВК діти самі обирають репертуар, який хочуть слухати на перервах. А ще це можливість відволіктись від гаджетів, порухатись, потанцювати між уроками. Дітям це дуже до вподоби.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2079-2000x1339.jpg)
Директор Оксана Петренко провела нам невелику екскурсію закладом. Світлі яскраві коридори, оновлений спортзал, дитячий садочок, стадіон… Їдальня була повністю відремонтована й креативно оформлена. Там з’явилось нове обладнання (холодильна шафа, столи…), а ще найближчим часом планується запровадити сучасне меню з більшою кількістю овочів, фруктів, зелені.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2069-2000x1121.jpg)
Актова зала тут ніколи не буває вільною, адже вона слугує ще і сучасним хореографічним залом, де тренуються вихованці різних гуртків та виборюють призові місця в різноманітних змаганнях. «Серед тих діток, які тут тренуються, є чемпіони України латино-американських танців, – з гордістю зазначає директор НВК. – Якщо говорити про гуртки, то варто додати, що ми приділяємо велику увагу розвитку позашкільної освіти. Зокрема, на базі школи працюють драматичний англомовний гурток, різні спортивні секції, арт-студія, гурток дитячої анімації, де учні самі створюють власні мультфільми».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000IMG_20190506_115108-2000x1500.jpg)
Завітали ми на урок хімії в STEM-лабораторію. Ті, хто ніколи не любив хімію, у такій лабораторії стовідсотково захотіли б бувати на уроках. Адже там є не лише уся необхідна техніка й матеріали для дослідів, експериментів і винаходів із різних шкільних предметів, а й мрія кожної дитини і навіть багатьох дорослих – ЗD-принтер та документ-камера, яка фіксує друк на принтері. Діти самі моделюють те, що хочуть створити на цьому чудо-приладі, а потім друкують.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/000IMG_20190506_115652-2000x1500.jpg)
Побували в оновленій бібліотеці, де невдовзі з’явиться обладнання для медіатеки. Завітали в сучасну вчительську кімнату, обладнану не лише столами, комп’ютерним устаткуванням для роботи, друку, перегляду медіа-матеріалів, а й меблями для відпочинку та чаювання. Побачили, як проходить урок у лінгафонному кабінеті.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2090-2000x1339.jpg)
Незвично було побачити у школі радіостудію, де проходить гурток журналістики під керівництвом Ольги Депутат. Діти вчаться брати інтерв’ю, монтувати, розповідати цікаві факти.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000IMG_20190506_112624-1-2000x1500.jpg)
При цьому учні самі визначають, у кого їм цікаво взяти інтерв’ю: вчителя, який працює в школі не один десяток років, чи у когось із популярних учнів. Це може бути онлайн-бесіда з гостем закладу або інтерв’ю в запису, яке потім транслюється на перервах. Так, нещодавно у НВК приїздила директор Департаменту освіти та науки Київської області Віра Рогова, яка дала коротке інтерв’ю для учнів школи. «Радіостудія – це те місце, де наші вихованці роблять перші кроки до опанування цікавих професій сьогодення: журналіста, відео-, звукорежисера, відеомонтера», – повідомила директор Калинівського НВК №1 Оксана Петренко.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2058-2000x1339.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2056-2000x1339.jpg)
Цікаво, що Калинівський НВК №1 має власний логотип, який допомагали створити батьки і який можна побачити при вході в заклад.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/0000DSC_2086-2000x1339.jpg)
Тож, як бачимо, багато роботи вже зроблено, але й попереду теж чимало завдань: утеплення фасаду, багатофункціональні спортивні майданчики, STEM-блок, кімната інклюзії тощо. Усі ці зміни, які покликані забезпечувати щасливе дитинство й навчання учнів НВК, стали можливими завдяки консолідації бюджетів чотирьох рівнів: державного, обласного, районного та селищного, а також підтримці батьків.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/000DSC_2063-2000x1339.jpg)