Новини
Київщина-суспільство
ПроХОРОШЕ

Усе для дітей: Калинівський НВК №1 змінюється на очах


Усе для дітей: Калинівський НВК №1 змінюється на очах

У багатьох з нас школа асоціюється з нудною, сірою і некіцавою частиною нашого життя. Далеко не всі ми йшли охоче до школи, бо знали, що кожен новий день буде схожий на попередній. Але все змінюється. Крокуючи у ногу з часом, розумієш, що підхід до освіти має бути новий. У навчальних закладах України вже кілька років поспіль втілюється Новий Освітній Простір (НОП). Не оминув він і школи Васильківщини, де НОП було вперше запроваджено у 2016 році у Путрівському НВК, а згодом ще в 9 школах із 38.

Путрівський НВК

Варто зазначити, що кожна школа Васильківського району має різне наповнення дітьми, зокрема у Глевахівській школі навчається 1200 учнів, а у Гвоздівській – лише 28. Тож і відповідні мають бути підходи до розвитку великих, малих та опорних навчальних закладів.

«Нині у Васильківському районі є 4 опорні заклади, які ми розвивали за одним сценарієм та згідно з принципами Нового Освітнього Простору, – розповідає голова Васильківської райдержадміністрації Владислав Одинець. – Одним із таких опорних закладів є Калинівський НВК №1, де наразі навчається 750 школярів, а восени з’являться ще два додаткові класи. Це говорить про те, що навчальний заклад користується попитом у батьків, які помічають позитивні зміни».

Тож сьогодні мова йтиме про Калинівський НВК №1, розвиток якого ще триває. У планах на найближчий час: створити інклюзивну кімнату для дітей з особливими потребами, добудувати цілий блок STEM-освіти, створити біля школи спортивний майданчик. Проте вже є чим пишатися. Тому знімальна група ІА «Погляд» вирішила завітати у гості.

Переступивши поріг школи, потрапляєш у яскраве фойє, а ще відразу привертає увагу динамічна музика, яка лунає на перервах: українські народні пісні, сучасні, класика…Виявляється, у Калинівському НВК діти самі обирають репертуар, який хочуть слухати на перервах. А ще це можливість відволіктись від гаджетів, порухатись, потанцювати між уроками. Дітям це дуже до вподоби.

Директор Оксана Петренко провела нам невелику екскурсію закладом. Світлі яскраві коридори, оновлений спортзал, дитячий садочок, стадіон… Їдальня була повністю відремонтована й креативно оформлена. Там з’явилось нове обладнання (холодильна шафа, столи…), а ще найближчим часом планується запровадити сучасне меню з більшою кількістю овочів, фруктів, зелені.

Актова зала тут ніколи не буває вільною, адже вона слугує ще і сучасним хореографічним залом, де тренуються вихованці різних гуртків та виборюють призові місця в різноманітних змаганнях. «Серед тих діток, які тут тренуються, є чемпіони України латино-американських танців, – з гордістю зазначає директор НВК. – Якщо говорити про гуртки, то варто додати, що ми приділяємо велику увагу розвитку позашкільної освіти. Зокрема, на базі школи працюють драматичний англомовний гурток, різні спортивні секції, арт-студія, гурток дитячої анімації, де учні самі створюють власні мультфільми».

Завітали ми на урок хімії в STEM-лабораторію. Ті, хто ніколи не любив хімію, у такій лабораторії стовідсотково захотіли б бувати на уроках. Адже там є не лише уся необхідна техніка й матеріали для дослідів, експериментів і винаходів із різних шкільних предметів, а й мрія кожної дитини і навіть багатьох дорослих – ЗD-принтер та документ-камера, яка фіксує друк на принтері. Діти самі моделюють те, що хочуть створити на цьому чудо-приладі, а потім друкують.

Учитель хімії Євгеній Атамасенко демонструє елементи шкатулки, виготовлені на ЗD-принтері

Побували в оновленій бібліотеці, де невдовзі з’явиться обладнання для медіатеки. Завітали в сучасну вчительську кімнату, обладнану не лише столами, комп’ютерним устаткуванням для роботи, друку, перегляду медіа-матеріалів, а й меблями для відпочинку та чаювання. Побачили, як проходить урок у лінгафонному кабінеті.

Урок в лінгафонному кабінеті

Незвично було побачити у школі радіостудію, де проходить гурток журналістики під керівництвом Ольги Депутат. Діти вчаться брати інтерв’ю, монтувати, розповідати цікаві факти.

Радіостудія

При цьому учні самі визначають, у кого їм цікаво взяти інтерв’ю: вчителя, який працює в школі не один десяток років, чи у когось із популярних учнів. Це може бути онлайн-бесіда з гостем закладу або інтерв’ю в запису, яке потім транслюється на перервах. Так, нещодавно у НВК приїздила директор Департаменту освіти та науки Київської області Віра Рогова, яка дала коротке інтерв’ю для учнів школи. «Радіостудія – це те місце, де наші вихованці роблять перші кроки до опанування цікавих професій сьогодення: журналіста, відео-, звукорежисера, відеомонтера», – повідомила директор Калинівського НВК №1 Оксана Петренко.

Вчительська кімната
Кімната відпочинку для вчителів

Цікаво, що Калинівський НВК №1 має власний логотип, який допомагали створити батьки і який можна побачити при вході в заклад.

Тож, як бачимо, багато роботи вже зроблено, але й попереду теж чимало завдань: утеплення фасаду, багатофункціональні спортивні майданчики, STEM-блок, кімната інклюзії тощо. Усі ці зміни, які покликані забезпечувати щасливе дитинство й навчання учнів НВК, стали можливими завдяки консолідації бюджетів чотирьох рівнів: державного, обласного, районного та селищного, а також підтримці батьків.

Сучасна бібліотека, яка невдовзі перетвориться на медіатеку