Новини
Україна

Уряд підготував 8 кроків для зменшення вартості тарифів

25.01.2021 Оксана Кириленко 0

В України є можливість отримати справедливі тарифи.

Фото з відкритих джерел

Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Шмигаль запевнив, що для того, щоб ринок газу запрацював повною мірою, потрібно сформувати чесні правила та запустити на ньому повноцінну конкуренцію.

«Але наразі, в час коронакризи, ми мусимо підтримати наших громадян. Саме тому Уряд підготував та реалізовує 8 кроків, які сприятимуть зменшенню тарифів для українців», - наголосив прем'єр-міністр.

8 кроків:

  • Уряд ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна буде діяти до завершення опалювального сезону.
  • Після консультацій з Урядом та народними депутатами НКРЕКП ухвалила рішення про зменшення тарифу на розподіл для 14 облгазів. Зниження буде до 30%.
  • Уряд провів нараду з Асоціацією міст України, «Нафтогазом» та місцевими керівниками. За результатами цієї зустрічі було підтримано рішення, що тарифи на опалення та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні зростати не будуть.
  • Робота над річними продуктами на ринку газу. Такі річні продукти від газопостачальних компаній дадуть змогу людям на цілий рік розуміти свою ціну й планувати свій бюджет. Наприклад, у вересні 2020-го «Нафтогаз» пропонував ціну 4,70 грн за кубометр із ПДВ на цілий рік. Аналогічні продукти від інших постачальників варто очікувати вже цієї весни.
  • Минулого тижня АМКУ відкрив 6 справ проти газопостачальних компаній-монополістів, які несправедливо задерли ціни для людей. Ми очікуємо, що результатом цих розслідувань мають бути не лише точкові штрафи, а й встановлення чесних та прозорих правил на ринку газу.
  • Уряд значно спростив доступ до субсидій. Більшість громадян отримують їх одразу після заявки. Держава продовжить підтримувати тих громадян, для яких витрати на комуналку є суттєвими витратами із родинних бюджетів.
  • Уряд вже напрацював рішення щодо компенсації для тих громадян, хто встановив електроопалення. Це рішення найближчим часом буде також ухвалено, і люди отримають відповідні виплати.

Також Шмигаль відмітив, що в країні планують впровадження мораторію на нарахування пені й штрафів на газ за січень. Окремо обговорюється справедливий механізм формування ціни на блакитне паливо для ОСББ.

«Погляд» пиcав, що українцям можуть компенсувати втрати за комуналку за січень субсидіями.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що оформити субсидію можна й під час карантину.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.