Новини
Україна
Новини Київської області
Україна-суспільство

Уряд хоче приватизувати спиртову галузь


Історично вона була у державній монополії, і донедавна лише дві країни у світі (друга - Білорусь) не віддавали це виробництво до приватних рук.

Фото з відкритих джерел

Як наслідок – заводи зараз виробляють продукції мало та заробляють менше грошей, аніж могли б.

Про це повідомив Фонд державного майна України.

Отже, на продаж держава виставить 41 МПД, що входять до держпідприємства “Укрспирт”, та ще 37 заводів, що входять до складу концерну “Укрспирт”

Довідка. МПД – місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт”. Оскільки кожен такий об’єкт-завод не є юридичною особою, МПД фактично є групою окремого майна, що включає будівлі, устаткування, рухоме майно, тощо, що може забезпечити повний виробничий цикл.

Аукціон 5 березня

Отже, 5 березня відбувся онлайн-аукціон з приватизації окремого майна Тхорівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт», за результатами якого до держбюджету мають надійти 75 млн грн.

Активи зосереджені у двох локаціях Сквирського району на Київщині: селі Тхорівка та у місті Сквира. Підприємство володіє будівлями та спорудами, а також технологічним обладнанням, необхідним для виробництва спирту.

За право власності на актив на відкритих торгах змагалися четверо учасників, які збільшили ціну у 3,5 рази – зі стартових 21 563 781 грн до 75 000 001 грн.

У Фонді держмайна зауважили, що успішна приватизація цього активу є частиною демонополізації спиртової галузі, що стартувала у 2020 році. За результатами прозорих аукціонів до державного бюджету вже має надійти близько мільярда гривень.

Але найголовніше - розпочалося формування нового ринку спирту. Так, «Погляд» розповідав, що «Укрспирт» втратив монополію: на ринку з’являються нові гравці.

Крім того, існує і тіньовий ринок - як повідомляв «Погляд», на Бориспільщині та в Ірпені підробляли спиртні напої.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.