Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

Україну поділили на карантинні зони: найбільший рівень поширення COVID-19 – у трьох регіонах


За результатами засідання Центральної комісії ТЕБ та НС 31 липня, територію України з 1 серпня ділитимуть за 4 показниками на зелену, жовту, помаранчеву і червону зони, в залежності від рівня поширення COVID-19.

Ілюстрація - МОЗ України

Це стало відомо з брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова та з повідомлення МОЗ України.

Показники, за якими проводиться зонування - це завантаженість ліжок у лікарнях, середня кількість тестувань у регіоні, виявлення нових випадків та динаміка зростання нових випадків інфікування.

Якщо певна область 5 днів поспіль буде перевищувати ці 4 показники, цю область ділять на райони і міста обласного значення – і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності коронавірусу.

В залежності від відсотка захворюваності, який дає район або місто обласного значення, вони будуть виділені в зелену, жовту, помаранчеву та червону зону.

Зелена зона: діятимуть існуючі правила – носіння маски у громадських місцях, соціальна дистанція, використання антисептика; проведення масових заходів з не більше як 1 особою на 5 кв. м.; заповненість кінотеатрів і театрів не більше, ніж на 50%; перевезення пасажирів у громадському транспорті лише на сидячих місцях.

Жовта зона:  до існуючих обмежень додаються обмеження відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку: будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи.

Помаранчева зона: до існуючих обмежень додаються припинення діяльності закладів розміщення, крім готелів, обмеження діяльності розважальних закладів і закладів харчування у нічний час, діяльності спортзалів, фітнес-залів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також обмеження для масових заходів – 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 осіб.

Червона зона: найнебезпечніша, в якій буде діяти жорсткий карантин, який включатиме заборону роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, закриття ресторанів, ТРЦ.

Якщо в області є червона зона, то карантин там триватиме, доки внесок у загальну захворюваність в області не зменшиться, і область не перейде у помаранчеву, жовту чи зелену зону. Коли три дні поспіль показник кращий, район переводитимуть в іншу зону.

Центральна комісія ТЕБ та НС 31 липня віднесла до червоної зони за рівнем поширення COVID-19 три регіони: м. Луцьк, м. Тернопіль та Кіцманський район Чернівецькій області.

До помаранчевої зони віднесені 10 регіонів: 2 – у Волинській, 4 – у Львівській, 2 – в Івано-Франківській та 2 – у Тернопільській областях.

До жовтої зони потрапили 40 регіонів.

Більша частина України була віднесена до зеленої зони, сюди ж віднесли Київ та Київську область.

Максим Степанов зазначив, що показники по областях будуть аналізуватись щоп’ятниці, а нові зони на основі цих показників вводитимуться з понеділка.

За поточною епідемічною ситуацією в Україні можна слідкувати на спеціальній інтерактивній мапі.

На введення червоної карантинної зони вже відреагували у Міністерстві інфраструктури. Його очільник Владислав Криклій повідомив, що «Укрзалізниця» з 3 серпня, у зв’язку із посиленням карантину, тимчасово скасовує зупинку низки поїздів далекого сполучення у Луцьку та Тернополі.

Натомість, міська влада Луцька, що потрапив у червону зону, відмовляються посилювати карантин: зупиняти громадський транспорт та закривати громадські заклади.

Про це стало відомо із заяви радника мера Луцька Ігора Поліщука.

 «Повідомляємо, що Луцька міська рада не буде приймати жодних рішень щодо зупинки транспорту або закриття будь-яких закладів у зв‘язку з вищевказаним незрозумілим рішенням.

Якщо центральна влада хоче працювати по закону - нехай вводить надзвичайний стан та лише тоді зупиняє транспорт, закриває заклади та приймає інші обмеження», - зазначається у повідомленні радника мера.

«Погляд» інформуватиме й надалі про розвиток епідемічної ситуації в Україні та на Київщині.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, як в Україні реформуватимуть екстрену медичну допомогу.