Україну планують розмежувати по-іншому: Мінрегіон опублікував нові карти областей
Запропонований варіант - не остаточний. До середини липня ще можливі зміни у конфігурації майбутніх адміністративних одиниць.
Міністерство розвитку громад та територій скерувало на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проекти майбутніх районів областей, які мають бути створені у межах децентралізаційних процесів.
У Мінрегіоні кажуть, що ці мапи є результатом пропозицій обласних державних адміністрацій, а також консультацій з асоціаціями і експертним середовищем.
Втім, у тому ж таки Мінрегіоні звертають увагу, що цей варіант децентралізаційних територіальних змін – не остаточний. Це - лише перший проектний документ, який під час погоджень та попередніх обговорень на рівні Кабінету міністрів може бути змінений.
ДОВІДКА. Відповідно до доручення КМУ, обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня». Рекомендації, що ґрунтуються на Євросоюзівській «Номенклатурі територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу, визначають нижчу межу кількості населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів.
Кількість районів у різних областях залежить від розміру їхніх територій. Приміром, на Херсонщині, у Чернівецькій області, на Тернопільщині пропонується всього по три райони, на Дніпропетровщині, як і на Київщині - по шість, на Харківщині - сім, на Донеччині - вісім.
Заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода зауважив: «Мінрегіон спрямував на погодження проєкт постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб у них організувати ефективну систему державного управління, зокрема - формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади».
Тож яку конфігурацію матимуть майбутні райони в остаточному варіанті – поки що сказати складно. Адже дискусії, які тривали до затвердження Перспективного плану областей, не завершилися й досі.
Зокрема, на Київщині, де було кілька варіантів щодо кількості районів: і чотири, й п’ять, в опублікованому Мінрегіоном документі бачимо шість.
Це стало несподіванкою і для багатьох жителів Василькова, які, орієнтуючись на ранішу інформацію про кількість районів і їхні субрегіональні центри, були переконані, що саме Васильків стане райцентром укрупненого району.
Також нове районування дещо спантеличило жителів Броварського і Бориспільського районів. Зрештою що переважить – Бровари чи Бориспіль як райцентр - стане відомо згодом.
А щодо означеного на карті Бучанського району – тут усі великі міста цієї території розгорнули боротьбу за звання райцентру: і Ірпінь, і Бородянка, і Вишгород. Представники кожного з цих населених пунктів наводять свої доводи щодо доцільності саме цього міста бути осередком нового району.
«За планом реформи, до середини липня цього року передбачаємо, що Верховна Рада прийме постанову про утворення в Україні нових районів», - зазначив В’ячеслав Негода.
Отже, якою буде остаточна конфігурація нових районів Київщини – покаже час.
Як повідомляв "Погляд", одним з укрупнених у межах адмінреформи районів Київщини мав стати Ірпінський. Але на карті він позначений по-іншому – Бучанський.