Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Українцям завищили платіжки за газ: як не переплачувати?


Щоб не заплатити зайвого, потрібно перевірити, чи встановлений лічильник із термокомпенсацією або з "директивним приведенням" до стандартних умов. Якщо так – споживач має право вимагати від облгазу компенсації переплат.

Фото: freepik.com

Проблема з додатковими нарахуваннями за попередні періоди – із жовтня 2018 року по грудень 2020 року включно - триває й досі. Про це повідомляє видання ГазПравда.

Дехто навіть не розуміє, за що їм нараховували додаткові об’єми більше двох років. Частина споживачів виявляє, що їх нараховували тричі:

  • перший раз – у тарифі на розподіл,
  • другий раз – на цей же обсяг в оплаті за сам газ,
  • а втретє "температурні коефіцієнти" нараховувалися автоматично самими газовими лічильниками, які мають термокомпенсацію або так зване "директивне приведення" до стандартних умов.

Отже, потрібно перевірити, чи встановлений лічильник із термокомпенсацією або з "директивним приведенням" до стандартних умов.

  1. Якщо на лічильнику є позначки, виділені червоним: "Тб=0 оС" чи "Тб=15 оС", або біля типорозміру є буква "Т", то ви - власник такого лічильника.
  2. Якщо виявите, що маєте такого лічильника, перевірте свій особистий кабінет на сайті вашого облгазу. Там має бути запис "Лічильник з елементами температурної компенсації" або подібний.
Фото: ГазПравда

3. А якщо такого напису не знайдете, а буде інший, наприклад: "В опалювальному приміщенні на відстані не більше 0,5 м від входу газопроводу", "Зовні приміщення на відстані менше 1 м від виходу газопроводу" або подібне, - потрібно звернутися до свого облгазу та вимагати корегування об'єму споживання, а в постачальника - зменшення плати за газ.

"Погляд" інформував про нові березневі ціни на газ для населення від "Нафтогазу". Зауважимо, що уряд затвердив ціну за газ в розмірі 6,99 грн за кубометр з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, проте не довше, ніж до 31 березня 2021 року.

Крім цього, ми писали, що у січні платіжки за опалення сягали 10-17 тис. грн. Вони стосувались лише мешканців новобудов, де частина квартир оснащена індивідуальними приладами обліку, а частина – ні.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.