Українці не вміють зберігати гроші: соцопитування
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/maskmoney_187920346063-800x400.jpg)
За даними Експертної платформи НБУ фінансову грамотність українців можна оцінити в 11,3 бали з 21.
Дослідницька компанія InMind в рамках проекту "Трансформація фінансового сектору" від USAID провела всеукраїнське соцопитування щодо ставлення громадян до фінансів.
Згідно з результатами, лише третина українців думає про своє фінансове положення у майбутньому, решта надає перевагу життю сьогоднішнім днем.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/FB_IMG_1555490842319.jpg)
Тільки 18% опитаних заощаджують кошти, а 8% не погоджуються, що гроші потрібні тільки для того, щоб їх витрачати.
Найнижчий рівень фінансової грамотності - у людей, віком від 18 до 20 років: всього 10,3 з 21 бала. При цьому 91% опитаних вважає, що батьки мвють розповідати дітям про раціональне використання грошей.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/FB_IMG_1555490847751.jpg)
Цікаво, що рівень фінансових знань в Україні вищий за рівень фінансової грамотності і становить 4,1 із 7. Це означає, що українці багато розбираються у фінансових питаннях, однак їх ставлення до грошей можна назвати неграмотним.