Український інститут книги з'ясує, що перешкоджає розвитку читання
Серед з напрямків деталізованого плану програм УІК на 2020 рік – дослідницька діяльність
Визначити основні перешкоди для розвитку читання і підібрати ефективні способи донесення інформації до потенційних читачів, з'ясувати проблемні питання на ринку книговидання, збільшити ефективність усіх програм УІК, якісно представити український книжковий ринок на закордонні аудиторії – такі напрямки, зокрема, визначив для себе як важливі Україніський інститут книги.
Аналітичний відділ УІК запланував провести три всеукраїнські дослідження:
-вплив читання різножанрової літератури на засвоєння шкільної програми , що буде реалізовуватися у співпраці із Міністерством освіти України;
-читання в контексті медіаспоживання;
-визначення обсягів книжкового ринку.
На дослідження, до яких інститут залучатиме соціологічних компаній, у бюджеті заплановано понад 7 мільйонів гривень.
«Також для нас важливим буде фахове зростання авторів і авторок-початківців. Інститут книги започаткує стипендію для авторів та їхніх наставників, що передбачатиме фінансову підтримку, а також менторський супровід для авторів та промоцію видання їхніх книжок. На реалізацію програми у бюджеті цього року закладено 3 мільйони гривень», інформує Український інститут книги.
Окрім того, цьогоріч має запрацювати програма підтримки перекладів.» Це перша програма, яка системно підтримуватиме переклад української літератури за кордоном на державному рівні. У межах бюджету 5 млн грн Інститут зможе підтримати публікацію 30 перекладів, покриваючи витрати іноземного видавця на придбання прав та переклад у межах €4000. Виконання програми розпочинається лише після затвердження Міністерством культури, молоді та спорту України Положення про програму підтримки перекладів творів української літератури іншими мовами» повідомляє УІК.
Загальний бюджет комунікаційної підтримки усіх програм Інституту — майже 19 мільйонів гривень. Нині УІКт працює над підготовкою заявки на проведення відкритого тендеру, який буде проведений максимально прозоро і публічно.
Фото з відкритих інтернет-ресурсів