Новини
Україна

Український фільм "Стрічка часу": на Берлінале (ВІДЕО)

"Стрічка часу" - перший, з 1997 року, фільм українського режисера, що потрапив до основного конкурсу Берлінале.

В основній програмі Берлінського міжнародного кінофестивалю за "Золотого ведмедя" змагатиметься документальний фільм режисерки Катерини Горностай "Стрічка часу".

Фільм "Стрічка часу" розповідає про шкільний рік в Україні в умовах війни. Це мозаїка освітнього процесу, буднів вчителів та дітей різних куточків України.

Стрічка покаже шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині. А найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині — за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.

"Наш фільм не має на меті розказати історії своїх героїв: він не містить розповідей про них та інтерв'ю. Але натомість "Стрічка часу" на півтори години занурить глядача в життя українських шкіл під час війни, що досі триває".

"Війна увійшла в цю буденність дуже глибоко, але нам нічого не лишається, окрім як продовжувати жити і навчатись".

Ідею фільму про освіту в часи війни запропонувала громадська спілка "Освіторія", яка взяла на себе обов'язки виконавчого продюсера. Виробником фільму стали 2Brave Productions.

"Ми хочемо нагадати світові, що війна в Україні триває, а її діти та вчителі платять надмірну ціну за можливість скористатися базовим людським правом — правом на освіту", —

засновниця "Освіторії", Зоя Литвин

Продюсерами стрічки стали Ольга Брегман (Бесхмельніцина), Наталія Лібет та Віктор Шевченко. Також над фільмом працювали Франсу Ле Голл та Маріон Гут (Люксембург), Рінскє Раап (Нідерланди) та Віктор Еде (Франція).

Копродюсерами фільму стали Франсу Ле Голл та Маріон Гут з кінокомпанії a_BAHN (Люксембург), Рінскє Раап з RINKEL DOCS (Амстердам, Нідерланди) та Віктор Еде з CINEPHAGE PRODUCTIONS (Марсель, Франція).

У коментарі для Суспільне Культура Бесхмельніцина зазначає, що можливість представити український фільм в основному конкурсі Берлінале — це дійсно великий здобуток, оскільки стрічок з України не було у програмі більш ніж 25 років.

"Це знаковий для нас момент і ми дуже щасливі, що саме цей фільм про школи, про освіту туди потрапив".

Режисерка Катерина Горностай зауважує, що це було її мрією — потрапити в основний конкурс Берлінале:

"Це великий челендж, який перед нами тепер. Мені страшно, бо це майданчик, на якому наш фільм опиняється серед імен світового рівня, це дуже відповідально".

Директорка фестивалю Тріція Таттл описала відібрані фільми як "інтимні драми, які просять нас зрозуміти нашу людську слабкість і силу; тут є ніжна комедія, але також і найгостріша, найчорніша сатира; є фільми, які віддають данину поваги великим кінематографістам, і ті, що використовують найповнішу канву цього виду мистецтва".

Це вже другий повнометражний фільм Катерини Горностай на Берлінале. Її перша стрічка "Стоп-Земля" отримала "Кришталевого ведмедя" юнацького журі програми Generation 14+ у 2021 році.

Нагадаємо, "Стоп-Земля" – роман виховання про жменьку київських підлітків, котрі переживають маленькі екзистенційні трагедії у тісному просторі свого замкнутого світу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.