Блоги

Андрій Алфьоров: "Стоп-Земля" – кіно про підлітків та українська мова

"Стоп-Земля" – роман виховання про жменьку київських підлітків, котрі переживають маленькі екзистенційні трагедії у тісному просторі свого замкнутого світу. Фільм вийшов в український кінопрокат та збирає зали глядачів.

Андрій Алфьоров:

У головні герої виведено трійку замкнутих один на одному однокласників – Яна (Яна Ісаєнко), Сеня (Арсеній Марков) та Маша (Марія Федоченко), яка дивиться на життя навколо так, начебто все вже давно скінчено.

Герметичність їхнього маленького світу порушує раптове почуття, яке Маша починає відчувати до однокласника Саші (Саша Іванов), як дві краплі води схожому на молодого барабанщика U2 Ларрі Маллена.

У Сашка дратівлива своєю добротою мама, уроки з фортепіано і сум'яття в душі. Такий уже вік. Все не до ладу. Все не підходить.

Фільм талановитої Каті Горностай не про гормони, але про загальну нестерпність життя, коли ти ще не дорослий, але не дитина.

Андрій Алфьоров:

"Стоп-Земля" має ще одну рису – впізнаваність: підлітки безпомилково атестують фільм як "свій у дошку", "трушний" та "чесний", розпізнають у цьому дзеркалі екрану себе, а їхні батьки – своїх дітей.

А може, фільм показує їх такими, якими вони хочуть себе бачити? Горностай дуже спритно вибиває емоцію.

Тож не відразу починаєш помічати, що перед тобою не так правда, як фантазійний реалізм; не так цілісна історія, як серія спостережень за підлітками у повсякденному житті;

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.