Україна
Головні новини
ПроХОРОШЕ
ЛайфХаки

Українські аналоги суперфудів


В усьому світі великої популярності набуває екзотична їжа, яка надзвичайно багата на вітаміни й мікроелементи. Її ще називають суперфуд (від анг. super – супер і food – їжа). Захоплюються нею і в Україні. Однак не всі знають, що замінити її можна звичними в нашій країні і значно дешевшими продуктами. Якими? Зупинимось на найпопулярніших парах

• Чіа – льон
Замість латиноамериканського насіння чіа візьміть насіння нашого льону. Обидва види містять велику кількість білку та жирів Омега-3, хоча насіння льону тут трохи виграє. Лляне насіння також містить значно більше марганцю, міді та калію.

Насіння чіа містить трохи більше клітковини, ніж лляне, а також у ньому в 1,5-2 рази більше мінералів кальцію і фосфору та трохи більше заліза.

Проте обидва види насіння містять антиоксиданти, які допомагають організму знизити рівень вільних радикалів. Однак льон є лідером.

Бажаєте менше їсти, щоб схуднути? Теж у пригоді стане лляне насіння, адже допоможе зменшити апетит: 40% волокон у ньому розчинні, а в чіа лише 5%.

Кіноа – гречка

Популярна кіноа дійсно корисна, але наша гречка їй не поступається. Гречка, знайома нам з дитинства, має низький глікемічний індекс і відмінно підходить для основних страв. У 100 грамах кіноа міститься 14 грамів білку, в 100 грамах гречки – близько 13 грамів. Та й амінокислотний склад гречки і кіноа – однаково широкий.

Обидва продукти містять важливі водорозчинні вітаміни групи В, які повинні надходити в організм щодня, тому що вони не накопичуються в ньому.

І хоча гречка і кіноа багато в чому схожі за наявністю корисних компонентів у них – калію, фосфору, магнію, марганцю, селену, цинку і т. д – інколи перемагає гречка, а інколи – кіноа.

Ягоди годжі, ягоди асаї – ягоди чорної смородини, журавлина, обліпиха, шипшина
Аналогами «заморських» ягід годжі та асаї цілком можуть виступати наші ягоди чорної смородини, а також журавлина, обліпиха та шипшина.

Годжі та асаї здобули популярність через величезну кількість антиоксидантів, мінералів, омега-6 і 9 жирних кислот, вітамінів А, С, Е і В. Однак і звичні нам наші ягоди не гірше зміцнюють імунну систему, покращують функціонування основних систем організму, сприяють нормальному функціонуванню внутрішніх органів. Найкраще їх споживати в свіжому вигляді, а шипшину заварювати для отримання здорового напою.

Масло какао – соняшникова олія
Масло какао – це світла тверда маса з «шоколадним» приємним запахом. Воно має антиоксидантні властивості і виводить холестерин з організму. Завдяки наявності в своєму складі кофеїну, танінів, вітаміну А, жирних кислот і мікроелементів тонізує організм, покращує стан судин, підвищуючи їх «працездатність» і еластичність. У цілому це стосується багатьох екзотичних олій.

У звичній кожному соняшниковій олії у 100 г міститься до 90 г мононенасичених жирів, тих самих корисних і поживних для клітин жирних кислот, що омолоджують і живлять судини. Крім того, вона має велику кількість вітаміну Е і підходить для заправки більшості салатів.

Використана інформація Здорове харчування для дітей