Новини
Україна
Екологія
Здоров'я
Технології
За кордоном

Українське ноу-хау: мед у воскових баночках


Продукція, якій немає аналогів у світі, починає шлях до зарубіжного споживача і може стати однією з візитівок України

Український мед – популярна продукція не лише серед вітчизняних споживачів. Її не перший рік відправляють за кордон, адже якість солодких ласощів з України досить висока. А нещодавно підприємці галузі придумали новинку, яка може посилити інтерес покупців до меду з України. Це унікальна тара – баночки з воску.

«Таку продукцію, як наша, у всьому світі не робить ніхто. Крім нас і бджіл… Все те, з чого складається наш продукт, не містить жодних штучних елементів, створених людиною. Тут тільки мед і тільки бджолиний віск, який зберігає всі корисні властивості меду. Ми лише додали йому певної форми», – розповів Андрій Горбонос директор компанії MEDUSHA, що знаходиться у місті Дніпро.

Справді, ця продукція – смачні ласощі і водночас – унікальний сувенір. Притому йдеться про абсолютно екологічне рішення, адже мед можна з’їсти, а з «тари» зробити, наприклад, свічку.

Щоб зробити воскову тару для солодкої продукції, було створено спеціальні силіконові форми. Спочатку розплавляють і очищають віск і роблять з нього баночки, а потім їх наповнюють медом.

Виробники сподіваються, що незвична упаковка привабить споживача. Нині MEDUSHA тільки робить перші кроки у цьому напрямку. Однак мед у воскових баночках уже поставляли в Іспанію. Також про продукцію компанії вже відомо у Канаді й Франції.

«Крім того, у нас є сертифікат Kosher і Halal. Також є контракт з пасічниками, з великою асоціацією пасічників. Все те, що дістається з вулика, одразу ж їде до нас. Без обробки, без розігріву, без нічого. Ми пред’являємо певні вимоги. Бджіл узимку цукром не годують. Є всі сертифікати на віск або мед, паспорта пасік. В нашій продукції зацікавлені покупці з Арабських Еміратів, Ізраїлю», – підкреслив Андрій Горбонос.

Також він зауважив: «Мед – це продукт місцевості, але для нас місцевість не має значення. Для нас важливо, щоб мед був натуральним, щоб бджіл не годували цукром, і ми вважаємо за краще використовувати мед акації, оскільки цей мед найменш алергенний, він найдовше не кристалізується, до двох років. Ми відкриті для співпраці з усіма областями України. Того, хто виробляє мед, згідно з нашими вимогами, ми будемо раді бачити нашим партнером».

Джерела tochok.info, agro-business

Фото з відкритих інтернет-ресурсів