Україна
Культура

Українська стрічка потрапила у лонг-лист премії "Оскар"

Фільм режисерки Наталки Ворожбит "Погані дороги", який потрапив у довгий список премії, заснований на документальних історіях, зібраних авторкою на Сході України.

Українська стрічка потрапила у лонг-лист премії
Фото: pixabay

Список стрічок, які відібрали до логн-листа премії "Оскар" був опублікований на офіційному сайті кіноподії.

Тож, серед 93-фільмів, які увійшли до списку, опинилася й робота української режисерки та сценаристки Наталки Ворожбит "Погані дороги". Фільм може претендувати на місце у шорт-листі премії в номінації "Найкращий іноземний фільм".

Сценарій стрічки Ворожбит написала під час перебування на Сході, коли працювала над сценарієм фільму "Кіборги".

Світова прем'єра фільму відбулася у програмі "Тиждень критики" Венеційського кінофестивалю у 2020 році.

Картина також була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як "Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі".

Щодо премії "Оскар", вже 21 грудня буде оголошено короткий список з 15 фільмів, які й боротимуться за головну кінонагороду світу.

Як повідомлялося раніше, в Україні вперше пройдуть "Дні Ромського Кіно". Фестиваль відбудеться 10-17 грудня в форматі онлайн-показів.Глядачі отримають можливість ознайомитись з сучасними фільмами, що висвітлюють ромську культуру та історію.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.