Українці зможуть викликати швидку допомогу мовою жестів: де послуга вже доступна
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Тепер можливо викликати допомогу, надсилаючи текстове повідомлення або здійснюючи відеодзвінок на номер 112, де оператори розуміють жестову мову. Ця ініціатива є частиною введення єдиної системи екстреної допомоги, що інтегрує всі наявні служби (101, 102, 103, 104) в одну.
“Створення та впровадження системи 112 є одним із зобов’язань України в межах угоди про асоціацію з ЄС. Мета неголосового виклику – забезпечити доступ до виклику бригади екстреної допомоги для людей із порушеннями слуху та мовлення”, –
повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.
Крім того, у міністерстві наголошують на користі такого сервісу для людей, які не володіють українською мовою на достатньому рівні або зовсім не говорять нею, дозволяючи їм швидше і точніше передавати інформацію без потреби говорити.
Сервіс зараз доступний мешканцям регіонів, де функціонує лінія 112, зокрема:
Львів та Львівська область;
Київ та Київська область;
Житомирська область;
Вінницька область;
Черкаська область;
Чернігівська область.
Заплановано, що універсальний номер 112 буде введений на всій території України до кінця грудня 2024 року.
Нагадаємо, фінал Нацвідбору на Євробачення-2024 вперше супроводжувався перекладом жестовою мовою. Перекладачкою розмовних студій була Ольга Буназів, за адаптацію пісень відповідала Катерина Заботкіна. Перекладачка на мову жестів, яка зворушила Мережу на Нацвідборі "Євробачення-2024", розповіла про роботу на конкурсі
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.