Новини
Україна

Україна та Бельгія підписали безпекову угоду (ВІДЕО)

Документ підписали український президент та бельгійський прем'єр-міністр про 977 млн євро цьогоріч і 30 F-16 до 2028-го.

Україна та Бельгія уклали двосторонню безпекову угоду. Її президент Володимир Зеленський підписав із бельгійським прем'єр-міністром Александером Де Кроо під час візиту до Брюсселя.

Згідно з угодою, Бельгія цього року надасть Україні військової допомоги на 977 млн євро.

Про це український президент повідомив у X.

"У такій угоді вперше вказана точна кількість винищувачів F-16 – 30, які будуть поставлені в Україну до 2028, а перші надійдуть вже цього року. Угода гарантує своєчасну безпекову допомогу Бельгії, сучасну бронетехніку, обладнання для забезпечення потреб ВПС і ППО України, безпеку ВМС, розмінування, участь у артилерійській коаліції, військову підготовку".

Документ також передбачає оборонно-промислову кооперацію, підтримку української Формули миру, посилення санкцій проти Росії, відшкодування завданих нею збитків, використання заморожених російських активів та відновлення економіки.

Україна та Бельгія поглиблять співпрацю у сфері розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС і НАТО.

Вас також можуть зацікавити такі новини: