Україна розглядає питання впровадження свідоцтва про проведення вакцинації від COVID-19
За яких обставин можливе впровадження Україною міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації від COVID-19, а не так званих «ковідних» чи імунних паспортів, розповів заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Так, у ході брифінгу 12 січня Віктор Ляшко наголосив, що нині міжнародні медико-санітарні правила дозволяють видавати міжнародні свідоцтва про вакцинацію лише у разі, якщо вакцину дозволила ВООЗ. Однак на сьогодні такий дозвіл отримала лише вакцина від Pfizer.
«Використання міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації – це не щось нове. Цей документ передбачено міжнародними медико-санітарними правилами, схваленими всіма державами-членами Всесвітньої організації охорони здоров’я. Цей документ функціонує з 2005 року», – зауважив Ляшко.
До пандемії коронавірусу таке свідоцтво видавали найчастіше після вакцинації проти жовтої лихоманки. Цей документ вимагали під час перетину кордону до країн, де була імовірність інфікування вищезазначеною недугою. Є також країни, які вільні від поліомієліту, тому вони вимагають свідоцтва щодо вакцинації від поліомієліту.
Головний санітарний лікар наголосив, що українська влада буде більш докладно розглядати питання введення міжнародних свідоцтв про виконання вакцинації від COVID-19, коли отримає інформацію, що справді вакцинована людина унеможливлює поширення коронавірусу.
Дізнайтесь також, у яких лабораторіях можна зробити ПЛР-тестування жителям Київщини, які повернулися з-за кордону.
"Погляд" інформував, що Україна безкоштовно тестуватиме усіх, хто повертатиметься з окупованих територій.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.