Новини
Україна

Україна, Польща та Єврокомісія узгодять дії щодо розблокування транспорту на кордонах (ВІДЕО)

Головна вимога польських протестувальників щодо відновлення дозволів на перевезення суперечить рішенню Європейського Союзу, тому це питання виходить за межі компетенції асоціації та Мінвідновлення України.

Переговори з Польщею щодо розблокування прикордонних пунктів пропуску (ПП) для великовантажного транспорту ускладнюються тим, що дотепер не сформовано новий польський уряд за результатами нещодавно проведених виборів.

Про це повідомив президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) Леонід Костюченко в ефірі національного телемарафону в п'ятницю позицію польської сторони на переговорах.

"Ось буде уряд, тоді будемо з вами говорити".

За словами Костюченка, сьогодні вже на чотирьох заблокованих ПП перебувають близько 3 тис. автомобілів, які не можуть виїхати з Польщі починаючи з 6 листопада.

"Що більше ми з ними спілкуємося, то менше в нас сподівань. Я особисто говорив із керівником протесту, і він налаштований і далі страйкувати: "Ви святкуватимете ще й Новий рік у черзі".

Президент АсМАП повідомив, що асоціація звернулася по допомогу до Єврокомісії та Всесвітньої організації автомобільного транспорту, які виступили на боці України.

Він наголосив, що головна вимога польських протестувальників щодо відновлення дозволів на перевезення суперечить рішенню Європейського Союзу, тому це питання виходить за межі компетенції асоціації та Мінвідновлення України.

Напередодні про необхідність дочекатися призначення нового польського уряду на чолі з Дональдом Туском для вирішення проблеми повідомив і заступник глави Мінвідновлення Сергій Деркач.

Через протест польських перевізників, який розпочався 6 листопада, на ПП "Ягодин-Дорогуськ", "Краківець-Корчова" та "Рава-Руська - Гребенне" черги на в'їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку становлять до 40 км.

Крім того, 23 листопада протестувальники поширили протест на ПП "Медика", суміжний з українським пунктом пропуску "Шегині".

Нагадаємо, уряд Фінляндії може повністю закрили пункти пропуску, які ще працюють на сухопутному кордоні з Росією. Причиною розгляду такого рішення є великий наплив нелегальних шукачів притулку з Росії.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.