Україна перейшла на літній час: куди переводити годинник?
В Україні в ніч на 26 березня, о 3 годині ранку стрілки годинника перевели на літній час. Українцям потрібно перевести стрілки годинника на одну годину вперед, а значить на сон залишається менше часу.
Переведення часу на літній здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року № 509. "Про порядок обчислення часу на території України". Проте переводити годинники в Україні почали з 1981 року з метою економії електроенергії. Годинники на літній час переводять традиційно в останню неділю березня. Цьогоріч такою датою стало 26 березня.
Для чого переводять годинники?
Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення.
Переведення стрілок годинників завжди супроводжується зміною ритму життя, а отже додатковим стресом. Експерти радять починати адаптуватися хоча б за тиждень до переведення годинників. Відомо, що різка зміна режиму має шкідливий вплив на організм людини. Тому в перші дні після переведення стрілок годинника ви можете відчути втому, підвищення тиску і головний біль.
Варто зазначити, що Уряд неодноразово намагався скасувати перехід на літній та зимовий час. Востаннє така спроба робилася у березні 2021 року, проте законопроєкт не був прийнятий.
Нагадаємо, також із 26 березня в Київській області скорочується комендантська година.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.