Новини
Україна

Україна передала рф всіх важкопоранених полонених (ВІДЕО)

Йдеться не про обмін, а про репатріацію - повернення важкопоранених полонених без жодних умов, як це передбачає міжнародне гуманітарне право.

Україна передала Росії всіх важкопоранених окупантів, стан яких дозволяв транспортування, захоплених у полон від початку широкомасштабного вторгнення РФ.

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Дотримуючись міжнародних зобов’язань, на виконання статей 109-114 Женевських конвенцій та за участі Міжнародного комітету Червоного Хреста, Україна в односторонньому порядку здійснила передачу важкопоранених та важкохворих полонених окупантів російській стороні.

У цьому випадку йдеться не про обмін військовополоненими, а саме про репатріацію: повернення важкопоранених полонених без жодних умов, як це передбачає міжнародне гуманітарне право, пояснюють у штабі.

"Водночас держава-агресорка, систематично нехтуючи міжнародними нормами, досі утримує в заручниках тисячі українських громадян, зокрема важкохворих і поранених, цивільних, дітей та жінок, літніх людей, а також тих, які потрапили в російський полон ще до початку широкомасштабного вторгнення.

Всі ці категорії громадян згідно з міжнародним гуманітарним правом мали би бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов. Попри це Росія не лише продовжує утримувати в заручниках цивільних та некомбатантів, але й відмовляється допускати до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, не забезпечує їх зв’язком з рідними, належним харчуванням, медичною допомогою, навмисно створюючи нелюдські умови перебування в неволі.

Україна закликає світову спільноту посилювати тиск на державу-агресорку, аби змусити Росію дотримуватися міжнародного гуманітарного права та звільнити з полону всіх незаконно утримуваних громадян України".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що Україна неодноразово пропонувала Росії обмін за принципом "всіх на всіх", однак окупанти не погоджуються на це.

Крім того, він звинувачував Росію у затягуванні повернення цивільних та репатріації важкопоранених і тяжкохворих військовополонених.

На початку року Лубінець заявляв, що в полоні у Росії залишаються 800 поранених та важкопоранених захисників України, яких мали повернути без будь-яких умов.

Вас можуть зацікавити такі новини: