Новини
Україна
Суспільство
Технології
Новини світу

Україна наростила свої військові видатки майже вдесятеро більше, ніж загалом у світі


Причина збільшення витрат на військові цілі у Центральній та Східній Європі – така ж, як і в Україні: погіршення очікуваних загроз з боку Росії

У цифрах це виглядає, можливо, не так масштабно: загальні військові витрати в світі склали 1,8 трильйона доларів США, витрати України – 4,8 мільярда доларів США в 2018 році. Але свідчить про те, наскільки істотно наша країна наростила військовий потенціал. Втім, як з’ясувало дослідження Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI), причина збільшення витрат на військові цілі у Центральній та Східній Європі – така ж, як і в Україні: погіршення очікуваних загроз з боку Росії.

Загальні військові витрати в світі зросли на 2,6% в 2018 році і склали 1,8 трильйона доларів США, що становить 239 доларів США на людину. Такі дані оприлюднив SIPRI.

До п'ятірки країн, які найбільше витрачають на військовий комплекс належать США, Китай, Саудівська Аравія, Індія та Франція. Як повідомив дослідник SIPRI Нан Тіан, США та Китай відповідають за половину військових витрат".

Зростання в Центральній та Східній Європі в основному відбувається через погіршення очікуваних загроз з боку Росії.

Україна швидко наростила витрати на оборону, наголошують дослідники. Військові витрати України зросли на 21% і склали 4,8 мільярда доларів США в 2018 році. Польща витратила 11,6 мільярда доларів на оборону, що на 8,9% більше, ніж в 2017 році. Болгарія, Латвія, Литва та Румунія також збільшували оборонні видатки в 2018 році.

"Зростання в Центральній та Східній Європі в основному відбувається через погіршення очікуваних загроз з боку Росії, - говорить дослідник SIPRI Пітер Веземен, - це, незважаючи на те, що російські військові видатки скорочувались протягом останніх двох років".

Росія була на шостому місті в світі за військовими видатками в 2018 році, витративши 61,4 мільярда доларів США. Це на 3,5 % менше, ніж в 2017 році, повідомляє Стокгольмський міжнародний інститут досліджень миру.

Джерело: Голос Америки