Новини
Україна
Екологія
Вода

Україна може залишитися без питної води, – експерти


За кількістю питної води на душу населення наша країна посідає 125 місце з 180 країн.

Як повідомляють в znaj.ua, за даними Національної Екологічної Ради України, на карті Європи ми позначені, як маловодна країна, оскільки забруднили річки настільки, що вони не придатні до водозабору питної води.

Варто зазначити, що в Україні налічується 63 тис. річок, 40 тис. озер, 1100 водосховищ, 400 тис. ставків – 1 млн 100 тис. га прісної акваторії. Проте, за останніми дослідженнями, Україна за кількістю питної води на душу населення на 125 місце зі 180 країн. Тобто, українці перебувають десь між африканськими країнами Чадом і Суданом.

Причин такої сумної статистики, на думку експертів, чимало. По-перше, до водойм в країні ставляться виключно «споживацькі». Береги безжально забудовуються, заганяючи в бетон колишні природні нерестовища, заплавні луки, болота які служили природним фільтром, очищаючи води. По-друге, чимало рік перегородили греблями, в результаті чого вони втратили свою природну течію і не в змозі «змивати» весь бруд, що потрапляє в них. Натомість на берегах річок стоять мегаполіси, хімічні і металургійні гіганти зі своїми зливами і стоками. Тож вода у водосховищах нагадує коктейль із всієї таблиці Менделєєва.

Повідомляється, що у поточному 2019 році у водойми нашої держави було скинуто близько 2 млрд куб стоків, 1/3 з них це неочищені стоки. Тож фактично Україна знаходиться на порозі екологічної кризи, адже здоров’я нації в значній мірі залежить від якості питної води. Медики стверджують, що 37% захворювань пов’язані з якістю питної води.