Новини
Україна
Екологія

Україна 20-та у світовому рейтингу ефективності боротьби зі зміною клімату


На вершині списку знаходиться Швеція, вкінці – США.

Фото: pixabay.com

Згідно з опублікованим звітом індексу ефективності боротьби зі зміною клімату (CCPI), зусилля України в цьому напрямку не залишилися непоміченими. Серед 61 країн світу, які оцінювали, Українанаша країна опинилася на 20-му місці.

Четвертий рік поспіль міжнародним лідером в області захисту клімату залишається Швеція. Її називають країною, яка встановлює стандарти щодо викидів парникових газів, поновлюваних джерел енергії та політики щодо клімату, однак дуже високе споживання енергії на душу населення (49-е місце) не дозволяє Швеції отримати більш високі оцінки.

Джерело: CCPI-2021

Індекс розраховується на основі 14 критеріїв за чотирма категоріями: викиди парникових газів (40% від загальної оцінки), відновлювальна енергія (20%), споживання енергії (20%), кліматична політика (20%). Результати кожного з критеріїв оцінюються як «дуже високий», «високий», «середній», «низький», «дуже низький».

Довідка. Традиційно в рейтингу три перших місця залишаються «порожніми», оскільки в Germanwatch впевнені, що жодна країна в повній мірі не виконує вимоги Паризької угоди щодо стримування глобального потепління на рівні нижче 2°C.

Аутсайдерами в рейтингу стали найбільші країни-експортери і виробники викопного палива США, Саудівська Аравія, Ісламська республіка Іран.

Джерело: CCPI-2021

Як повідомляв «Погляд», глобальне потепління може спровокувати викид 230 млрд тонн CO2. Варто зауважити, що, на думку вчених, зміни клімату в глибинах океану можуть бути в сім разів швидшими.

Нагадаємо, що, як стверджують в ООН, у перші 20 років цього століття відбулося «приголомшливе» зростання кліматичних катастроф, тому це сторіччя може стати останнім для людства.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.