Новини
Новини світу

Угорщина заблокувала заяву ЄС пор ордер на арешт путіна (ВІДЕО)

Країна не підписала і спільну заяву міністрів юстиції ЄС.

Уряд Угорщини підтвердив вето на спільну заяву країн-членів Євросоюзу щодо виданого Міжнародним кримінальним судом у Гаазі ордеру на арешт президента росії путіна.

Це випливає з урядового коментаря, наданого виданню Index.

Згідно з відповіддю уряду, офіційний Будапешт не блокував ордер на арешт путіна, а "лише виступив проти резолюції, яку Жозеп Боррель хотів видати від імені всіх країн-членів ЄС".

"Міністр закордонних справ Петер Сійярто висловив протест проти цього".

Угорський уряд дотримувався позиції, що Боррель повинен був виступити із заявою лише від свого імені, а не від імені всіх країн-членів союзу.

Крім того, в понеділок міністри юстиції ЄС оприлюднили власну заяву на підтримку рішення Міжнародного кримінального суду, яку Угорщина, знову-таки, не підписала.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента путіна. Рішення винесено у справі про депортацію українських дітей із тимчасово окупованих територій.

Також, виїзд з рф для путіна суттєво обмежує його можливість перебувати в інших країнах світу. Адже згідно з рішенням суду тепер Путіна зобов'язані заарештувати у 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут або визнають юрисдикцію МКС.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.