Новини
Культура
Новини світу

У зв’язку із кризою від пандемії 13 відсотків музеїв у світі можуть закритися назавжди


Через пандемію коронавирусу зачинилися 85 тисяч музеїв, а це - 90 відсотків подібних установ у світі. Багато з них, особливо в багатих країнах, запропонували віртуальні екскурсії по своїх залах. Однак в Африці і малих острівних країнах лише 5 відсотків музеїв змогли забезпечити онлайновий доступ. Про це повідомляють Новости ООН.

Про це йдеться в двох дослідженнях ЮНЕСКО і Міжнародної ради музеїв, приурочених до Міжнародного дня музеїв. Автори досліджень констатують, що світова криза, пов'язаний з пандемією коронавирусу, завдала величезної шкоди музеям. Багато з них тимчасово закрилися на кілька місяців. Але деякі, мабуть, не зможуть впоратися з таким потрясінням. 13 відсотків музеїв по всьому світу можуть взагалі ніколи більше не відкритися.

"Музеї відіграють найважливішу роль в житті людей. Ми повинні допомогти їм впоратися з цією кризою і продовжувати підтримувати зв'язок зі своєю аудиторією», - сказала Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азула. Вона вдячна, що деякі музеї організували віртуальні «відвідування» з чудовими екскурсоводами, але, на жаль, не всі можуть скористатися цими послугами.

«Ця пандемія нагадала нам, що половина людства не має доступу до цифрових технологій. Ми повинні працювати над тим, щоб дати можливість долучитися до культури всім людям без винятку, особливо найбільш уразливим верствам населення та тим, хто ізольований від суспільства», - додала глава ЮНЕСКО.

Закривши двері для відвідувачів, музеї та невеликі художні галереї втратили доходи. Багато музейних працівників та, зокрема, величезна армія екскурсоводів залишилися без заробітку.

«Ми абсолютно впевнені в тому, що професіонали музейної справи готові вирішувати проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19», - заявила президент Міжнародної ради музеїв суай Аксо. Однак, за її словами, без підтримки держав і приватного сектору багато музеїв не виживуть. У зв'язку з цим в новому дослідженні експерти запропонували зміцнити соціальний захист музейного персоналу, активізувати оцифровку і інвентаризацію колекцій, а також створювати онлайн-контент.

За останні роки кількість музеїв у всьому світі стрімко зростала. Тільки з 2012 року їх кількість збільшилася майже на 60 відсотків і склала 95 тисяч. Однак на частку Африки і малих острівних держав, що розвиваються припадає лише 1,5 відсотка загального числа музеїв у всьому світі.

В ЮНЕСКО знову нагадали про важливу роль музеїв в сфері освіти і поширення культури, а також у налагодженні взаєморозуміння між народами світу.