Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура

У Вишгороді відбулась наукова консультація щодо реконструкції археологічного об’єкта


У Музеї давньоруського гончарства науковці обговорили майбутню реконструкцію житла гончара ХІІ ст. під час круглого столу «Давньоруська повсякденність: нові розробки».

Приводом до організації круглого столу стало завершення дослідження археологічного об’єкта, знайденого на території музею давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) – житло гончара ХІІ ст., насичене археологічним матеріалом. «Погляд» уже писав про те, що це унікальна знахідка не лише для Київщини, а й для України, адже в нашій країні подібних об’єктів менше десятка, а  житла ремісника ХІІ ст. взагалі досі не було. То ж у ВІКЗ із самого початку планували по завершенню розкопок відтворити це житло в первинному вигляді – науковці це називають  натурною реконструкцією споруди.

Науковою консультацією і спробою досягти консенсусу щодо того, як цей об’єкт виглядатиме назвав круглий стіл кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу археології Києва Інституту археології НАН України, завідувач відділу археології ВІКЗ, керівник Вишгородської археологічної експедиції Дмитро Бібіков.

У роботі круглого столу взяли участь фахівці з різних напрямків археології Середнього Подніпров’я давньоруського часу. З доповідями виступили співробітники ВІКЗ та Вишгородської археологічної експедиції, Інституту археології НАН України, провідних музейних закладів Києва. Обговорювалися проблеми наукової реконструкції побуту та способу життя мешканців території Київщини у 10-13 ст. Науковці поділилися результатами своїх досліджень, пов’язаних з вивченням археології й побуту Київської Русі.

Результати обговорення і академічних археологічних досліджень, зокрема, щодо знахідки у Вишгороді, і нюансів практичної археології щодо реконструкції побуту давньоруського гончара потрібно використати для реконструкції як підґрунтя для його музеєфікації об’єкта, для її введення в музейний обіг., зауважив завідувач Історичного музею ВІКЗ Дмитро Шевченко.

Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко переконана, що робота над  відновленням житла гончара може дати нові відомості про життя, побут, соціальний статус тощо тодішніх ремісників. Окрім того, цей новий археологічний об’єкт стане туристичною родзинкою міста.