27.12.2018
Наталія Проценко 0
На території Вишгородської рибоохоронної дільниці поблизу дамби Київської ГЕС було знищено 113 од. знарядь, в тому числі: 68 од. сіток, 19 од. «ятір», 7 од. «екран», 6 од. «павук», 5 од. косинки, по 2 од. сак-топтухи, неводу і спінінгів, оснащеними колючим знаряддям для вилову методом багріння (драчем) та по одному екз. волокуші та електровудки.
На заході, крім членів комісії Київського рибоохоронного патруля, були присутні представники Головного управління ДФС у Київській області та Управління фінансів Вишгородської районної державної адміністрації Київської області.
«Вилучені у порушників заборонені засоби і знаряддя лову передаються на склад конфіскованого майна і до рішення суду зберігаються, як доказова база, а після цього знищуються. Цей процес проводиться комісією, до якої входять представники Київського рибоохоронного патруля, Головного управління ДФС у Київській області та Управління фінансів Вишгородської районної державної адміністрації Київської області», - заявили в Київському рибоохоронному патрулі.
Повідомляємо, за використання заборонених знарядь лову (сітки без дозволу на промисел, електрострум тощо) передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 340 до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.
За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1700 до 3400 грн., або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі дії, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби - передбачений штраф у розмірі 3400-6800 грн. чи обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Джерело: Київський рибоохоронний патруль