У Вишгороді плели купальські вінки
В переддень Івана Купала «Різні люди» шукали трави-обереги і слухали легенди
Під знаком народних традицій провели переддень дохристиянського свята Івана Купала члени Вишгородського творчого об’єднання «Різні люди», знайшовши у місті і на його набережній Купальські стежки.
«Влаштували чат з Водяником та Лісовиком - і вони у своїх повідомленнях та записках давали нам поради щодо нашого маршруту, а також квітів та рослин, які варто збирати для свого купальського віночка. Наші "мавки" розповідали нам легенди про цвіт папороті, про традиції свята, грали українські мелодії на сопілках, дарували рослини-обереги. Потім наша "купальська стежка" привела нас до музею давньоруського гончарства, де на майстер-класі з плетіння вінків ми виготовили собі віночки й попили чаю з травами», поділились «Різні люди» своїми враженнями.
У музеї давньоруського гончарства майстер-класи з плетіння вінків стали вже традиційними. Свята Івана Купала тут щороку збирають велику кількість відвідувачів, які хочуть більше дізнатися про народні традиції. Щоправда, цьогоріч карантин вніс свої корективи, тому масовість не була запланована. Однак невеликі локальні групи відвідувачів музей може приймати. «Ми з радістю розділяємо своє захоплення нематеріальною культурною спадщиною наших предків із наступними поколіннями. Вишгородський історико-культурний заповідник бажає Всім щасливого та незабутнього Івана Купала!», зауважують у ВІКЗ.
"Погляд" розповів, де на Київщині святкуватимуть Івана Купала.