У Вишгородському районі відбулась фольклорно-етнографічна експедиція (ФОТО)

Про це розповіли у Центрі фольклору та етнографії.
За три дні співробітники Центру фольклору та етнографії відвідали п’ять сіл (Фрузинівка, Медвин, Горностайпіль, Страхолісся, Оране) і записали понад 15 годин відео та аудіо, зафіксували більш як 300 світлин — і найголовніше: почули й зберегли живі голоси традиції.

Співробітниками центру було задокументовано інформацію про те, як раніше:
ткали конопляне та лляне полотно
водили Козу
колядували "на бортника"
засівали на Новий рік
проводжали русалок за село
як і досі готують туленики, квасовку, крохмальні млинці, "бабину" кашу
локальну топоніміку і ще багато цікавої інформації.
.jpg)
Працівники центру засвідчили, що традиція жива, актуальна і передається наступним поколінням.
Отримані матеріали можуть стати основою для створення сучасного етнопростору, інтерактивної виставки або освітніх майстер-класів.

"Ми вдячні всім, хто впустив нас у свій дім, хто ділився пам’яттю і досвідом. Щиро дякуємо Вишгородський історико-культурний заповідник за організацію експедиції", - зазначили у Центрі фольклору та етнографії.
.jpg)
Нагадаємо, у Вишгородському історико-культурному заповіднику презентували інноваційний історико-дослідницький проєкт та оновлену експозицію Історичного музею "Вишгород Стародавній".
Для відвідувачів представили 3D-реконструкцію храму Бориса і Гліба, архівні матеріали археологічної експедиції 1934 року, макет городища часів Київської Русі, ескізи вбрання княжої доби від художниці Зінаїди Васіної, а також костюми з фільму "Ярослав Мудрий — тесть Європи", створені дизайнеркою Катериною Потловою. На відкритті побувала знімальна група медіа "Погляд".
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.