Новини
Україна
Анонси
Суспільство
Здоров'я
Хороші новини

У травні в Україні запустять глобальну освітню платформу Learning Passport


За допомогою ресурсу, який стане доступним школярам завдяки ЮНІСЕФ, Microsoft та University of Cambridge, діти зможуть продовжити навчання дистанційно під час пандемії COVID-19.

Україна – одна з перших трьох країн, де запрацює глобальна освітня платформа Learning Passport, яку запускають ЮНІСЕФ, Microsoft та University of Cambridge. Цей ресурс дасть можливість школярам продовжити навчання дистанційно під час пандемії COVID-19. Контент Learning Passport буде доступний найближчими тижнями.

Про це повідомив ресурс shotam, і зауважив, що це – ще й хороший бонус для потенційних учасників й учасниць UPSHIFT Україна. Оскільки на базі платформи буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT, це зробить можливості для молоді ще доступнішими та сучаснішими.

Також для українських дітей та молоді на Learning Passport буде розміщено книги і відео, а вчителі й батьки дітей з особливими освітніми потребами зможуть одержати додаткову підтримку.

Довідка. Платформа Learning Passport виникла в результаті партнерства між ЮНІСЕФ, Microsoft і Кембриджським університетом і з самого початку була розроблена для дистанційної онлайн-освіти дітей-біженців та переселенців. Функціонал ресурсу значно розширили, щоб забезпечити виконання навчального плану на національному рівні для дітей та молоді після закриття шкіл через спалах COVID-19. Платформа також надає ключові ресурси для вчителів та освітян.

Гентрієта Фор, Виконавча директорка ЮНІСЕФ, зазначила: «Школи закриваються, діти стають ізольованими, відчувають страх і тривожність – наслідки цієї пандемії впливають на дітей у всьому світі. Ми повинні об’єднатися та взяти до уваги всі можливі способи, щоб допомогти нашим дітям пройти через ці важкі часи. З нашими давніми партнерами, такими як Microsoft, ми можемо швидко надати дітям та молоді інноваційні та придатні до адаптації рішення. Адаптація платформи Learning Passport – це нагадування про те, як багато ми можемо досягти для дітей разом з нашими партнерами у часи, коли криза поглиблюється на глобальному рівні».

Запуск платформи Learning Passport, яку розробляли протягом останніх 18 місяців, у пілотному режимі було заплановано у 2020 році. Однак, після початку глобальної пандемії та масового закриття шкіл, функціонал платформи було значно розширено, щоб нею могла користуватися більша аудиторія. Зараз всі країни, де навчальну програму можна викладати дистанційно, зможуть організувати навчання онлайн для дітей та молоді, в яких є необхідне обладнання вдома.

Довідка. За останніми даними ЮНЕСКО, наслідки закриття шкіл відчувають на собі 1,57 млрд учнів та студентів у 190 країнах.

 Для кожної країни платформа надає онлайн-ресурси навчальної програми та додаткові матеріали рідною мовою. Ці матеріали  відбираються експертами, щоб якнайкраще забезпечити потреби учнів та викладачів. На платформі Learning Passport є можливість створити профайл для кожного учня з обліком результатів по навчальних предметах, а також можливість отримувати необхідну додаткову підтримку.

Контент платформи для українських дітей та молоді буде доступний у травні та включатиме онлайн-книжки, відео, а також додаткову підтримку для батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби.

Платформу Learning Passport в Україні планують використати, щоб створити онлайн-ресурс для самоосвіти та неформальної освіти, а саме для поширення програм розвитку соціально-емоційних навичок серед підлітків. В рамках проекту буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT, спрямованої на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, а також надання можливостей для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва. За допомогою підходу «human centered design» (дизайн, орієнтований на людину) програма UPSHIFT надасть підліткам та молоді можливість засвоювати навички ХХІ століття через експериментальне навчання. Платформа також запропонує доступ до навчальних та дидактичних ресурсів, створених для всіх учасників освітнього процесу в умовах пандемії COVID-19.