У США оголосили про успішне випробування вакцини від COVID-19 на мишах
Вчені медичного факультету Піттсбурзького університету оголосили про успішні випробування на мишах потенційної вакцини від нового коронавірусу – SARS-CoV-2 або COVID-19.
«У нас був попередній досвід щодо SARS-CoV (атипова пневмонія – ред.) в 2003 році і MERS-CoV (близькосхідний респіраторний синдром – ред.) в 2014-му. Ці два віруси, тісно пов'язані з SARS-CoV-2, показали нам, що для індукції імунітету проти них важливий так званий спайковий білок (він і формує «корону» COVID-19 – ред.). Тому ми точно знали, в якому напрямку працювати», – зазначив один з авторів дослідження Андреа Гамботто, йдеться на сайті навчального закладу.
Вакцина, яку вчені назвали PittCoVacc (скорочено від Pittsburgh CoronaVirus Vaccine), формує імунітет за допомогою зазначеного білка, отриманого в лабораторних умовах. Принцип той самий, що і з щепленнями від грипу. Для доставки препарату піддослідним мишам дослідники використовували набір з 400 крихітних голок, розташованих на невеликому пластирі. Так вірусний білок потрапляє в шкіру, де імунна реакція найбільш сильна. Потім голки, зроблені повністю з цукру і шматочків білка, просто розчиняються.
При тестуванні на мишах PittCoVacc генерував сплеск антитіл проти SARS-CoV-2 протягом двох тижнів після уколу мікроголками – більш тривалий термін тварини поки не спостерігалися. Однак вчені стверджують, що у щеплених за таким же принципом від MERS-CoV мишей кількість вироблених антитіл була достатньою, щоб протистояти вірусу протягом року.
Наразі автори перебувають у процесі подачі заявки на отримання дозволу на дослідження нового лікарського засобу і сподіваються провести перший етап клінічних випробувань на людях в найближчі кілька місяців.
Більш детально з результатами роботи вчених можна ознайомитися в статті, опублікованій в журналі EBioMedicine.
Нагадаємо, про те, що у США починають випробування вакцини проти коронавірусу стало відомо всередині березня.