Новини
Буча
Українка
Київщина-суспільство

У школах Бучі та Українки виявлено недоліки


Під час перевірок гімназії у м. Буча та школи №1 в м. Українка Обухівського району 24 серпня було виявлено певні недоліки, які мають бути усунені найближчим часом. А у МОЗ напередодні початку нового навчального року розповіли про зміни в протиепідемічних заходах у навчальних закладах країни.

Тривають перевірки навчальних закладів

У навчальні заклади Київщини 24 серпня навідалися міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов і голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін, аби перевірити стан готовності цих закладів до прийому учнів, зазначається на сайті Міністерства розвитку громад та територій України.

Так, гімназія у м. Буча розрахована на 14 класів, що дозволить вирішити проблему завантаження учбових закладів міста, де наразі наповнюваність класів становить 120%, а це є найбільшим показником в області.

Як повідомляється, основні будівельні роботи тут вже виконані, нині проводиться дооблаштування систем відеонагляду, електромереж та пожежної сигналізації. Також закуплено і завезено частину обладнання.

Реконструкція школи №1 в м. Українка, що на Обухівщині, передбачає будівництво початкової школи на 350 місць та будівлі актової зали на 240 місць. Така добудова надасть можливість повністю передати приміщення початкової школи під дошкільний навчальний заклад, щоб значно зменшити існуючу чергу дітей до садочків.

Обидва об’єкти перебувають на завершальному етапі будівництва. Ті недоліки, які були виявлені в ході перевірки, мають бути усунені до початку нового навчального року.

Як буде організоване навчання в умовах пандемії?

Напередодні 1 вересня і батьки, і діти, й освітяни все більше переймаються цим питанням. У МОЗ 25 серпня розповіли, які зміни внесені до протиепідемічних заходів.

Так, у ході брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що у разі виявлення коронавірусу в когось з учнів весь клас має піти на самоізоляцію та повинні бути вжиті всі заходи, передбачені галузевими стандартами МОЗ.

«Було оновлено рекомендації ВООЗ, і, поспілкувавшись з міжнародними експертами та працівниками освіти, ми внесли певні зміни до протиепідемічних заходів. Наприклад, для учнів 1-4 класів пересування у школі буде дозволено без використання масок або респіраторів. У регіонах, що належать до «помаранчевого» рівня епіднебезпеки, педагогам рекомендують носити захисні щитки, а в «жовтих» і «зелених» зонах – просто дотримуватися відповідної дистанції», – зазначив глава МОЗ.

За словами Степанова, допуск вчителів до роботи може бути здійснений тільки після проведення термометрії.

Дозатори й антисептики мають бути тільки на вході, в подальшому учні та викладачі повинні ретельно мити руки після кожного уроку.

«Погляд» раніше інформував, як школи Вишгородщини забезпечуються антисептиками.

Дізнайтесь про готові до відкриття перші шість об’єктів соціальної інфраструктури, що споруджувалися у межах програми «Велике будівництво» на Київщині.

Читайте також, як організують харчування у перевантажених школах Києва.

Фото: Міністерство розвитку громад та територій України