Новини
Культура
Новини світу

У Раді Європи: фотовиставка про дітей війни в Україні (ВІДЕО)

Міжнародна спільнота не повинна забувати, що внаслідок жахливих злочинів Росії зруйновані долі тисяч маленьких українців.

У Палаці Європи в Страсбурзі до другої річниці повномасштабної війни в Україні відкрили фотовиставку "Світанок". Вона складається з серії світлин, на яких зображені українські діти, чиї домівки, села та міста були зруйновані окупантами. Відзняв фото відомий французький фотограф українського походження Юрій Білак.

Про це повідомило інформагентство "Укрінформ".

"Ці діти повинні бути в школі, грати з друзями, проводити час зі своїми сім'ями, мріяти про майбутнє. Натомість сотні українських дітей були вбиті, понад тисячу – поранені, а десятки тисяч – викрадені і відправлені до Росії, Білорусі або на українську територію, що перебуває під російською окупацією", –

заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге

За його словами, міжнародна спільнота не повинна забувати, що за всією цією статистикою стоять конкретні діти, чиї життя були зруйновані безпосередньо внаслідок жахливих злочинів Росії.

"За допомогою цих потужних фотографій Юрій Білак розкриває сувору реальність дитинства, затьмарену наслідками російської агресії, і нагадує нам про радощі та безпеку, яких несправедливо позбавлені ці юні душі", –

представник України при Раді Європи Борис Тарасюк

Це, на думку українського дипломата, нагадування про спільний обов'язок захищати невинних дітей і невтомно працювати заради світу, де мир, діалог і дипломатія переважають над війною та агресією.

Зауважимо, Юрій Білак народився у Франції в українській сім’ї, яка потрапила туди після Другої світової війни. Він фотографує Україну з 2014 року. Фіксував події Революції гідності, російсько-української війни, жив та знімав на Гуцульщині, спускався у шахти Донбасу.

З початком повномасштабної війни Білак зняв також проєкт про дитинство в зоні бойових дій. На фотографіях діти з Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Бородянки, Чернігова, Новоселівки, Ягідного, Лукашівки, Маріуполя та Вінниці. До кожної світлини додається коротка історія про долю зображеної на ній дитини.

Нагадаємо, в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка текстильної скульптури Оксани Цюпи "Поворот на Ірпінь". Під час жорстоких боїв у місті лишалося лише 3 шляхи для виїзду цивільних громадян. Саме найкоротший піший шлях через підірваний Романівський міст та люди на ньому надихнули авторку на створення унікальних образів, які мають прототипи у реальному житті.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.