Низкою заходів відзначали приірпінці День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У містах і селищах провели урочисті мітинги біля Меморіалів слави, пам’ятників загиблим воїнам та біля пам’ятних знаків, схиливши голови перед пам’яттю мільйонів співвітчизників, які загинули у Другій світовій війні 1939-45 років: на її фронтах, в партизанському та національно-визвольному підпіллях, рухах опору, концентраційних таборах та на примусових роботах.
У
Бучі вшанування захисників розпочали урочистим мітингом біля пам’ятника загиблим воїнам, що в мікрорайоні «Яблунька». По тому відбувся урочистий мітинг біля меморіалу Слави.
У своїх виступах секретар Бучанського міського голови
Василь Олексюк, воїн-інтернаціоналіст, голова Бучанської міської організації учасників та інвалідів війни
Олександр Щербак, військовий капелан
Анатолій Кушнірчук, вдова Героя АТО
Валентина Буяло щиро дякували за подвиг тим, хто пройшов горнило війни з нацизмом, дякували за приклад для наслідування тим, хто боронить нині кордони держави і наголошували на безцінності мирного неба над головою та рідної землі під ногами.
У дружній бучанській родині згадали кожного, а настоятель парафії «Всіх святих Руси-України» і «Святого апостола Андрія Первозванного» ― митрофорний протоієрей
отець Андрій відправив панахиду за загиблими воїнами, за тими, кого сьогодні вже немає з нами поруч.
У різних локаціях міста Буча провели конкурси малюнків, плакатів, акцію «Вітальна листівка ветерану».
Завершилися урочисті заходи святковим концертом творчих колективів міста на Київській площі.
У
Ворзелі до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся мітинг біля пам'ятника загиблим воїнам на території парку «Ворзель».
Слова глибокої вдячності ветеранам, спогади, покладання квітів, панахида за загиблими, різноманітні виставки, зокрема книжкової та «Реліквії моєї родини часів Другої світової війни», екскурсії до залу історії ворзельського підпілля, показ фільмів на старовинному кінопроекторі, концертна програма творчих колективів – так відзначили у Ворзелі 73-ю річницю Перемоги.
Крім того, усі охочі мали можливість переглянути улюблені усіма з дитинства стрічки «Білоруський вокзал» та «Іванове дитинство».
У
Гостомелі день перемоги над нацизмом відзначали всім селищем. Біля меморіальних комплексів, що по вулиці Свято-Покровській, біля пам’ятника полеглим воїнам у мікрорайоні «Мостище», біля меморіального комплексу у Військовому містечку та в мікрорайоні «Баланівка» дякували всім тим, хто боронив рідну землю, хто виборював право на незалежність рідної держави; вшанували доблесть та звитягу ветеранів Другої світової війни.
На жаль, з кожним роком на мітинги все менше приходить ветеранів, тих, хто знає про пекло війни із пережитого: дітей війни, учасників бойових дій. У Гостомелі лишилося лише двоє ветеранів – Петро Тарасович Червоний та Євдокія Калениківна Грачова.
Отець Петро, настоятель Свято-Покровського храму відслужив панахиду за полеглими у боях воїнами.
73-у річницю Великої Перемоги відзначали 9 травня і в
Коцюбинському.
9 травня – це свято ветеранів і всіх Героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань сусіда-агресора, день радості й скорботи, пам'яті й безсмертя.
Саме тому маємо закарбувати і зберегти у вдячній пам'яті нащадків ім'я кожного Героя – борця за незалежність і мирне небо над Україною.
Слава Україні! Героям Слава!
Ольга Аверіна
Світлини Ольги Аверіної, Олександра Загребельного, Максима Блохіна та з відкритого доступу мережі Facebook