У новому кафе у Броварах працюватиме молодь з синдромом Дауна
19 березня напередодні міжнародного дня людей із синдромом Дауна (21 березня) у Броварах відкрили кафе, яке надасть роботу 19 молодим людям із синдромом Дауна, аутизмом і порушеннями інтелектуального розвитку.
З 22 березня Cafe 21.3 почне приймати відвідувачів. Адреса: м. Бровари, вул. Ярослава Мудрого, 2.
Про це повідомили в благодійній організації Perspectiva 21.3 та додали, що робота в закладі допоможе молоді адаптуватися до життя після школи та здобути необхідні професійні навички для подальшого працевлаштування.
«Батьки дітей із синдромом Дауна завжди хвилюються, чи зможуть їхні діти колись знайти роботу і бути самостійними. Добра новина – люди з порушеннями інтелектуального розвитку можуть працювати. Але правда в тому, що повністю самостійно це робити під силу дуже маленькій кількості таких людей. Більшість з них потребує підтримки. Саме тому ми створили кафе та пекарню для наших дітей. Сьогодні вони тут вчаться та мають супровід соціального працівника, а завтра, можливо, отримають роботу тут або в іншому місці», – розповіла мама 17-річного Петра із синдромом Дауна та співзасновниця БО «Перспектива 21.3» Аренда Василенко.
Частину прибутку заклад відправлятиме на розвиток БО «Перспектива 21.3», кажуть організатори.
«Ми даємо суспільству модель вирішення проблем з працевлаштуванням та соціальним супроводом людей з інвалідністю. Важливо, що така робота має бути посильною та знаходитися близько до місця проживання молоді з інвалідністю, тому що подолання довгих відстаней забирає багато сил. А відтак таких місць має бути якомога більше. Очевидно, наше кафе не вирішить проблему з працевлаштуванням для всіх охочих. Але воно дасть бізнесу і владі сигнал, що таке можливо», – зазначив голова правління БО «Перспектива 21.3» Дмитро Індило.
Нове кафе є майданчиком для практики на робочому місці, який дає можливість реального навчання тим навичкам, які стануть в нагоді в майбутньому у будь-якому схожому місці. Стажування молоді триватиме стільки, скільки практикантам знадобиться часу на опанування професії. До роботи з молоддю залучений супроводжуючий практики, який підтримує людину на робочому місці.
«Погляд» також писав, як розбудувати дитячу мистецьку інклюзію. Минулоріч ми повідомляли, що для осіб з інвалідністю у Києві відкрилась перша інклюзивна медіашкола. Дивіться також наш сюжет про відкриття у Вишгороді інклюзивного центру профорієнтації.
Фото: Perspectiva 21.3
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.