Новини
Суспільство
Культура
Новини світу

У німецькому Музеї Берлінської стіни планують відкрити «кримську» експозицію


Власниця музею хоче, щоб гості музею отримали чесну інформацію про події в Криму і просить усіх, хто має стосунок до Криму, поділитись предметами, які стануть експонатами

Експозицію, присвячену анексованому Криму і життю кримчан в російських реаліях, планують відкрити у німецькому Музеї Берлінської стіни.  «У музеї вже є українська кімната з предметами, привезеними нам з Євромайдану в Києві і територій військових дій на сході України. Ми були б раді надати місце темі Криму, оскільки кримські події весни 2014 року мають важливе значення не тільки для України, але і Європи. Ми хочемо, щоб наша аудиторія мала можливість отримати чесну інформацію про те, що відбувається в Криму після того, як він опинився під контролем Росії», – сказала вона. Про це повідомила власниця і директор музею Олександра Хільдебрандт. Вона просить кримчан і всіх, хто має стосунок до Криму, надати документи або предмети, які б допомогли сформувати майбутню експозицію.

Втім, перші експонати вже є. Це – книги. Одна з них –  «Люди «сірої зони» автора Крим.Реалії, кримської журналістки Анни Андрієвської та співробітниці Українського інституту національної пам'яті Олени Халімон  Ця книга була презентована в Музеї Берлінської стіни за підтримки Фонду сім'ї Богдана Гаврилишина, громадської організації «Молодь змінить Україну» і Київської міськради. У рамках презентації Музею була передана ще одна книга для майбутньої експозиції – «Кримський репортаж: Хроніки окупації Криму 2014-2016» кримського журналіста Миколи Семени, автора Крим.Реалії, який засуджений в Криму за журналістську діяльність. За підтримки Міністерства інформаційної політики України обидві книги перекладені на англійську мову, і нині зберігаються в українській кімнаті Музею Берлінської стіни.

Музей Берлінської стіни створений в 1963 році німецьким істориком і публіцистом Райнером Хільдебрандтом. Він розташований в Будинку у Чекпойнт Чарлі на Фрідріхштрассе в Берліні і присвячений складним сторінкам історії Німеччини – поділу Берліна в період протистояння НАТО і організації Варшавського договору.  З 2004 року, після смерті Райнера Хільденбрандта, музеєм керує його вдова, громадянка Німеччини українського походження Олександра Хільдебрандт. З весни 2014 року на фасаді музею розміщений український прапор з написом англійською та російською мовами: «Ми захищаємо свободу і територіальну цілісність країн Європи, захищаючи свободу і територіальну цілісність України. Володимир Путін, стримайте ваші геополітичні амбіції і дайте свободу всій Україні». Олександра Хільдебрандт зауважує, що розмістила цей прапор у зв'язку з російською анексією Криму. Вона підкреслює, що погодиться зняти його лише після повернення півострова і окупованих регіонів Донбасу під контроль України.

Джерело: Крим.Реалії