Новини
Технології
Автоновини
За кордоном

У Німеччині почнуть випробовувати вантажівки на сонячних батареях


Робота на сонячних батареях дозволить вантажівкам скоротити викиди СО2 в атмосферу на 5-7% та покривати більше 5 % споживання своєї енергії за рахунок сонячної енергії.

Про це повідомляє Автоцентр.

Німецькі компанії і наукові організації під керівництвом Інституту сонячних енергетичних систем Fraunhofer ISE прагнуть продемонструвати доцільність застосування сонячних фотоелектричних модулів на вантажних авто(вантажопідйомністю більше 3,5 тонн). За даними Інституту Fraunhofer ISE, отримана таким чином електроенергія може скоротити викиди вуглекислого газу на 5 - 7%.

Площа зовнішніх поверхонь, наприклад, рефрижератора досить велика, відповідно, на них можна розмістити сонячні модулі пристойної потужності. Згідно умов проєкту, сонячні модулі повинні бути легкими і надійними, стійкими до вібрації і до вигину, не повинні важити більше 2,6 кілограмів на квадратний метр.

Інститут розробляє модулі для двох способів установки в вантажівках: зверху на даху і з повною інтеграцією в корпус.

Для серійного виробництва цих полегшених сонячних модулів залучатимуть компанію Sunset Energietechnik GmbH. Прототипи модулів вбудовані в поверхні вантажних електромобілів (рефрижераторів) фірми TBV Kühlfahrzeuge GmbH.

Для підключення сонячних модулів до існуючих електричних систем комерційного автомобіля партнер проєкту компанія M & P motion control and power electronics GmbH, розробляє і тестує компоненти силової електроніки для використання на демонстраційних автомобілях.

Інститут транспортних і інфраструктурних систем Fraunhofer IVI розробляє модель енергоспоживання авто з урахуванням вироблення електроенергії фотоелектричної системою, часу зарядки, особливостей різних маршрутів і т.д.

«Ми не тільки хочемо розвивати технологію, ми також хочемо показати, що вантажні автомобілі можуть покривати більше п'яти відсотків споживання своєї енергії за рахунок сонячної енергії. Вона може дати додаткові 4000-6000 кілометрів на рік», - розповів Крістоф Каттер, керівник проєкту з Fraunhofer ISE.