МВС розробило електронну мапу з тисячами кримінальних справ про Голодомор (ФОТО)
Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
У документах ідеться про масштаби злочинів, механізми їх вивчення, а також розвінчуються радянсько-російські міфи про "неврожай", "перегини на місцях" і "всесоюзний голод". Згідно з матеріалами, пік геноциду припав на березень–червень 1933-го, коли люди вдавалися до канібалізму й поїдання трупів.
У 2023 році було оцифровано 1022 справи, цьогоріч до них додали ще понад 1000 справ про людоїдство, які були знищені у 1956 році, але збереглась коротка інформація у так званих вибіркових списках на знищення. Тепер разом зібрано майже 2050 трагічних історій.
За допомогою інструментів електронної мапи прослідковується, що поширення канібалізму збігається з географією найбільш постраждалих внаслідок Голодомору регіонів, яка раніше була визначена українськими науковцями.
"Це в черговий раз підтверджує особливості геноцидної політики радянської імперії щодо України та спростовує російський міф про загальносоюзний голод в СРСР", – наголосили у Міністерстві.
Переглянути мапу можна за посиланням.
Вас також може зацікавити:
У Києві в музеї Голодомору 20 листопада 2024 року презентували наукове видання “Глосарій Голодомору”. Книгу створили для широкого кола читачів, зокрема для викладачів, краєзнавців, журналістів, студентів та всіх, хто цікавиться історією України. У виданні пояснили 116 термінів, які пов'язані з голодомором і колективізацією - власні назви, найменування історичних, етнографічних, суспільно-політичних та інших реалій.
Детальніше дивіться у сюжеті журналістки медіа “Погляд” Марії Марчук.
Нещодавно у Національному музеї Голодомору-геноциду відбувся показ виставки "Намір". Вона демонструвала зв’язок між явищами Голодомору та звірствами росіян під час повномасштабного вторгнення в Україну через концепцію злочину геноциду. В експозиції представлені свідчення вбивств і насилля проти цивільних українців. Це спільний проєкт Національного музею Голодомору-геноциду та Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України
Вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.