Новини
Новини світу
За кордоном

У Нідерландському Гілверсюмі садять соняшники на вшанування пам’яті жертв аварії МН17


Насіння жовтих квітів із Донбаського поля, де впав літак, передав місцевому священнику батько одного із загиблих у тій трагедії

У ці дні світова спільнота вшановує пам’ять загиблих під час аварії рейсу  MH17 малайзійського літака «Боїнг-777», збитого російськими бойовиками 5 років тому, 17 липня, над зоною збройного конфлікту на Донбасі. Літак упав на розквітле соняшникове поле поблизу Тореза. Під час цієї катастрофи загинули 298 людей, з яких 193 – громадяни Нідерландів.

Серед загиблих – 15 жителів невеличкого нідердандського міста Гілверсюма, де загатом живе 90 тисяч осіб. У ці дні пастор місцевої церкви Юліус Дресме запалює 15 свічок.

«Через п’ять років ми все ще переповнені смутком», – розповідає мер Гілверсюма Пітер Бруртьєс. Городяни об’єдналися в біді і в бажанні допомогти одне одному.На вшанування пам’яті загиблих земляків напередодні п’ятої річниці аварії у Гілверсюмі на дворі місцевої церкви священник і бургомістр висадили соняшники з насіння, взятого на Донбасі,  на полі, на яке впали уламки збитого лайнера.

Соняшники з тих пір у Гілверсюмі з’явилися скрізь – перед церквою, на клумбах, у центрі міста перед ратушею. понтанна ідея вирощувати соняшники За ці п’ять років переросла в традицію. Також є монумент – соняшники, відлиті з міді, які символізують кожного із загиблих. Томас Схансман, батько загиблого в катастрофі 18-річного Квінна, розповідає:  «Ось тут Квінн – один. Ось тут двоє дітей із їхніми батьками. Ось ці двоє – це літнє подружжя. І ось тут ви бачите сім’ю з п’ятьох осіб – троє дітей, і їхні батьки».

австралійський журналіст передав насіння з донбаського поля саме Томасу Томасу Схансману, а той, своєю чергою – місту. Чоловік, який  живе в Нью-Йорку, щоліта у роковини трагедії приїжджає до Гілверсюма, щоб вшанувати пам’ять сина. І як і вся спільнота, чекає справедливого вироку над винуватцями трагедії.

А її розслідування міжнародною групою експертів триває й досі. Називаються безпосередні вбивці пасажирів літака –  росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов та українець Леонід Харченко. Слідча група офіційно представила докази щодо причетності Російської Федерації до аварії – «БУК», яким було збито літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил Росії. Лідери ЄС і Україна закликали Кремль взяти на себе відповідальність за катастрофу. Однак Росія, попри численні докази, свою причетність до катастрофи досі не визнає. Суд у Нідерландах має розпочатися 9 березня 2020 року.

Джерела: РадіоСвобода, УНІАН.