Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

У МОЗ розповіли, де візьмуть гроші на вакцину від COVID-19


Оскільки державним бюджетом на 2021 рік на закупівлю вакцини від COVID-19 передбачено лише 2,6 млрд грн із необхідних 15,1 млрд грн, МОЗ планує зекономити на закупівлі лікарських засобів.

фото - freepik.com

Як «Погляд» повідомляв раніше, 289 народних депутатів ухвалили у другому читанні і в цілому законопроект № 4000 про Державний бюджет України на 2021 рік. У Міністерстві охорони здоров’я провели відповідні розрахунки, на чому можна заощадити, аби дістати більше коштів на вакцинацію проти коронавірусу.

За словами очільника відомства Максима Степанова, наразі МОЗ може додатково виділити до 2,3 млрд грн:

«Зараз в екстреному порядку МОЗ шукає шляхи отримання коштів на придбання вакцини від COVID-19. Ми провели свої розрахунки, що ми можемо заощадити, провели відповідні консультації з урядом і вийшли на те, що в змозі акумулювати в цьому році на придбання вакцин до 2,3 млрд грн. Це гроші, в тому числі, наприклад, за рахунок економії на закупівлі лікарських засобів».

Перші партії вакцини Україна отримає вже в лютому 2021 року, повідомив Максим Степанов. 8 млн доз Україна отримає безкоштовно до кінця І кварталу наступного року. Цього вистачить, аби щепити лише 4 млн українців (потрібно вколоти дві дози).

фото - freepik.com

Кого будуть вакцинувати передусім

Міністр Степанов зауважив, що всі громадяни України повинні мати доступ до вакцин. Проте в першу чергу потрібно вакцинувати людей з груп ризику: медиків, військових, працівників нацполіції, соціальної сфери, освітян, літніх людей або громадян із серйозними супутніми захворюваннями. Згідно з підрахунками МОЗ, загальна кількість людей в Україні, яку потрібно вакцинувати, становить близько 21 млн громадян.

18 грудня Максим Степанов планує підписати проєкт постанови «Про Національний план вакцинації населення України проти COVID-19».

Статистика захворюваності на COVID-19

Станом на 17 грудня в Україні за минулу добу виявлено 12 047 нових випадків коронавірусної хвороби, госпіталізовано 2 997 осіб, зареєстровано – 252 смерті у хворих із підтвердженим діагнозом, побороли коронавірус 12 939 громадян, а також здійснено 65 561 тестувань за добу (методом ПЛР – 41 733, методом ІФА – 23 828).

Загалом з квітня і дотепер в Україні:

  • захворіло – 931 751 особа;
  • одужало – 548 356 осіб;
  • сталося летальних випадків – 15 996;
  • проведено ПЛР-тестувань – 5 167 122.

Раніше "Погляд" писав, що до контакт-центру із протидії COVID-19 звернулось 80 тисяч українців.

Читайте також, як в Україні планують розширити коло осіб для тестувань на COVID-19.

Для зручності й аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на телеграм-каналі «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.