У МОЗ розповіли, чим "Омікрон" відрізняється від "Дельти"
Вчені у всьому світі заявляють про те, що "Омікрон" заразніший і швидше поширюється, ніж інші штами коронавірусу. У ВООЗ акцентують увагу на тому, що ризикують перенести "Омікрон" у більш тяжкій формі люди, які не зробили щеплення від COVID-19. При цьому дані про довгострокові наслідки для здоров'я тих, хто переніс новий штам, ще досліджуються. Що ж відомо про новий штам "Омікрон" та чим він відрізняється від "Дельти", розповіли у МОЗ.
1. "Омікрон" частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом "Дельта".
2. Новий штам має менший інкубаційний період, який у середньому становить 3 доби.
3. Відбувається зсув захворюваності на штам "Омікрон" у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам "Дельта", був 38,3 роки, то на "Омікрон" – 30,8 роки.
4. Збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із "Дельтою" він становив близько 2,5%, для "Омікрону" – у понад 5 разів вище, 13%.
5. Попередньо, "Омікрон" у 2,9 раза більш інфекційний, ніж "Дельта". Тобто новий штам більш заразний у порівнянні із "Дельтою".
6. У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня.
7. Наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє "Омікрон". Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається.
8. Дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом "Дельта", випадки захворювання на "Омікрон" мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні.
9. Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для "Омікрону" є вполовину меншим, ніж для "Дельти".
10. Лише в 0,6% хворих на Omicron були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби.
До слова, з початку тижня в Україні збільшилася кількість нових випадків COVID-19 майже в 5 разів. А відсьогодні в Україні вже три області перебувають у помаранчевій зоні.
Нагадаємо, в НАН вважають, що нова хвиля коронавірусу в Україні фактично вже почалася. А Білл Гейтс спрогнозував, що пандемія завершиться після того, як закінчиться хвиля "Омікрону".
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube