Без рубрики
Новини
Україна
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

У Києві підготували Дорожню карту документування ромського населення


Офіс Ради Європи в Україні - Київ в рамках проєкту "Захист національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні" провели в Києві експертне засідання "Координаційну зустріч з обговорення дорожньої карти документування ромського населення".

За різними оцінками в Україні станом на початок 2019 року проживало від 20 до 40 тисяч осіб ромів, які з тих чи інших причин не мають ідентифікаційних (паспортних) документів. Як зазначають експерти, незважаючи на спільні зусилля відповідних органів державної та місцевої влади, медіаторів, неурядових та міжнародних організацій, істотного зменшення кількості осіб, які проживають без документів не спостерігається.

Це зумовлює гостру необхідність у збільшенні суспільної уваги до існуючої проблеми відсутності документів та зусиль, насамперед, органів місцевого самоврядування та органів влади, відповідальних за оформлення та видачу свідоцтв про народження, паспортів громадянина України, посвідчень особи без громадянства, а також інших документів.

Людина без документів, що посвідчують особу не спроможна легально працювати, забезпечувати гідне життя собі та своїй родині, не має доступу до реалізації права на освіту, охорону здоров’я, працю та багатьох інших базових прав людини і є фактично невидимою для держави.

Як зазначає Заступниця голови Міжвідомчої робочої групи з ромських питань при Кабінеті міністрів України, керівник проекту Ради Європи «Захист національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні» Земфіра Кондур:

"Значним резервом для покращення ситуації залишаються удосконалення законодавства та збільшення рівня залученості керівників територіальних громад, які не лише мають повну інформацію про осіб, які проживають без документів, але й в умовах процесів децентралізації в останні роки отримують дедалі більше ресурсів для сприяння у вирішенні проблем доступу до ідентифікаційних документів".

В рамках проєкту було підготовлено Дорожню карту. Цей документ має сприяти зусиллям керівників органів місцевого самоврядування, волонтерів, медіаторів та неурядових організацій у первинній оцінці індивідуальних особливостей історії особи та визначенню алгоритмів дій, які послідовно мають призвести до документування особи.

Також учасники "Координаційної зустрічі з обговорення дорожньої карти документування ромського населення" підготували рекомендації, щодо вдосконалення процедур та чинного українського законодавства.

Довідка:

Проєкт «Захист національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні», відповідно до Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр. , який спрямований на зміцнення прав національних меншин в Україні шляхом надання підтримки органам влади, громадським організаціям національних меншин та іншим зацікавленим сторонам.