Новини
Новини Київської області

У Києві на 191 рекламу стало менше


Рекламні щити та вивіски в столиці можна пробачити на кожному кроці. Але відтепер вул. Велика Васильківська вільна від зовнішньої реклами.


"Вітаю жителів вулиці Велика Васильківська, тих, хто працює на ній, простих перехожих, туристів і зівак, водіїв, які щодня проїзджають нею та стоять в заторах. Віднині стало комфортніше, адже на узбіччях стало менше наземних рекламних конструкцій на 191 одиницю (було 244 од.= 2 191 кв.м, зараз 53 од.= 442 кв.м). І, якщо подивитися по сторонам, можна розгледіти щось, чого раніше не помічав", - зазначив Олександр Смірнов, начальник управління з питань реклами Київської міської державної адміністрації (КМДА) на своїй сторінці у Facebook

Результати таких зміни добре видно на зображеннях.

Також Олександр Смірнов зробив невеликий екскурс в історію. Він розповів, що вулиця відома як шлях з Києва до Василькова. Славилася вона і своїми базарами. Пальму першості постійно утримував Бессарабський ринок. Другим за значенням був Троїцький базар, розташований там, де сьогодні станція метро "Олімпійська". Замикав ряд Володимиро-Либідський базар (зараз тут Палац "Україна"). Крім цього, весь Київ знав і полюбляв готелі, трактири, магазини і два кінотеатри на Великій Васильківській. Незважаючи на різну ступінь "бідності й блиску", всі вони мали пишні назви: "Гран-Імперіаль", "Пале-Рояль", "Чари", "Одеон", "Метрополь", "Таврида", "Петербург". Вабила Велика Васильківська й своїми лазнями. Південні "оазиси чистоти", що виходили фасадом на сторону стадіону, називалися Троїцькими, а північні, що розміщувалися на Караваєвській площі (нині пл.Толстого) - банями Міхельсона.

Зараз на цій вулиці теж можна знайти багато цікавого: Миколаївський костел, Театр оперети, київський Планетарій, музей Марії Заньковецької, Палац "Україна" тощо.

Фото: Олесандр Смірнов