Новини
Київщина-суспільство

У Києві фальсифікують майже 13% молочних продуктів


У 22 зразках молока та молокопродуктів було виявлено невідповідності нормативним документам.

Про це повідомляє Головне управлянні Держпродслужби у м. Києві.

Усього за рік спеціалістами було проведено відбір 171 зразків, 11 з яких були відібрані з невідповідностями на потужностях дитячих дошкільних закладів та школ. За результатами лабораторних досліджень, таку продукцію з молока та молокопродуктів є підстава вважати фальсифікованою. Серед виробників є різні суб’єкти господарювання, які за видами діяльності по КВЕД заявили себе переробниками молока, виробниками масла, сиру. До харчоблоків шкіл та садочків ця продукція потрапила через ланцюг постачальників.

«Найпоширенішою серед готових продуктів харчування є фальсифікація вершкового масла, яке замінюють на маргарин або рослинні спреди. Не залишаються осторонь молоко та інші молокопродукти, які виробляють із молочної сировини. Виробництво та реалізація неякісної, фальсифікованої продукції несе пряму загрозу здоров’ю людини та заважає конкурентному середовищу серед виробників», – зазначають в Управлінні безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в м Києві.

За результатами експертних висновків у зразках молокопродуктів, отриманих на потужностях шкіл та садочків, встановлені невідповідності, а саме, за наявністю рослинних олій:

  • ДНЗ № 218 – «Масло солодковершкове селянське 72,5%» (виробник ТОВ «Миколаївмолпром»),
  • КП «Промінь Святошинського району» – «Сир сичужний твердий Голландський» (виробник ТОВ «Інтер-Мол»),
  • КП «Шкільне харчування» – 2 зразки «Масло солодковершкове селянське» (виробник ФОП Матвієнко О.В.),
  • ЗНЗ Київський спортивний ліцей інтернат – «Сир твердий Голландський 50%» (виробник ТОВ «Лозівський молочний завод», «Масло вершкове селянське 82,5%» (виробник ДП «Старокостянтинівський молочний завод»),
  • КП «Промінь» – «Сир твердий Голландський 45%» (виробник ТОВ «Інтер-Мол»), 2 зразки «Масло солодковершкове селянське 72,5%» (виробник ТОВ «Хмільницький завод сухого знежиреного молока»),
  • КП «Школяр» – «Масло солодковершкове екстра 82,5%» (виробник ФОП Матвієнко О.В.),
  • ТОВ «ПОНТЕМ.УА» – «Масло солодковершкове 73%» (виробник ФОП Матвієнко О.В.), «Сир російський 50%» (виробник ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза»).

Частину підробок можна виявити за смаком, запахом, зовнішнім виглядом і температурою застигання. Проте така можливість виникає у споживача вже після придбання товару, а ці методи, як правило, виявляють лише "грубі" підробки. Тому, щоб довести факти фальсифікації молочної продукції з використанням рослинних олій, необхідно дослідити зразки продукції у лабораторіях.

Як повідомляв "Погляд", вино незабаром подорожчає: таким чином уряд хоче підтримати національних виробників.

Також "Погляд" писав, що вартість хліба у 2021 році збільшиться. Буханець пшеничного коштуватиме від 20 до 24 грн за кілограм.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay