#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Здоров'я
Хороші новини

У Києві американські хірурги безкоштовно прооперували дітей із «заячою губою»

23.05.2019 Надiя Проценко 0

До столиці України завітала команда американських хірургів, які впродовж трьох днів оперували дітей із вродженими аномаліями розвитку обличчя – синдромом «заяча губа». Операції проходили в Інституті хірургії Валіхновського, де 12 маленьких пацієнтів віком від 2 місяців до 5 років отримали шанс на повноцінне життя. Адже операція з виправлення вродженого дефекту губи та піднебіння («заяча губа») є дуже важливою для дитини, оскільки позбавляє її проблем із диханням, дикцією та ковтанням їжі, а ще, звісно ж, – від естетичних і психологічних проблем, пов’язаних із вродженим дефектом обличчя.

Маленьких пацієнтів шукали за допомогою соціальних мереж. Взяти участь у відборі могли всі охочі, просто надіславши інформацію на електронну пошту проекту. Американські лікарі разом з українськими колегами з Інституту хірургії Валіхновського відбирали пацієнтів, надаючи перевагу малозабезпеченим сім’ям. Подібні операції у нашій країні коштують від 50 000 до 200 000 гривень, проте для учасників проекту вони були безкоштовними.

Кожні три хвилини у світі народжується дитина з такою патологією. За даними ВООЗ, частота народжуваності дітей із розщілиною губи і піднебіння у світі в середньому становить 1:750 новонароджених.

В Україні через погану екологію та наслідки аварії на ЧАЕС в Україні цей показник ще вищий. «Я був здивований попередніми статистичними даними щодо даної патології в Україні, – зазначив ініціатор проекту Генадій Фузайлов, професор Harvard Medical Sсhool (Boston, USA) та доктор бостонської клініки Shriners Hospitals for Children Burn. – Ми з колегою Джеєм Остіном були раді допомогти українським дітям. Наш проект аналогічний багатьом у світі, де міжнародні організації, благодійні фонди та гуманітарні місії допомагають дітям отримати хірургічну допомогу та шанс на повноцінне життя».

У Києві американські хірурги безкоштовно прооперували дітей із «заячою губою»

Команда лікарів із однієї з найвідоміших медичних шкіл світу Harvard Medical Sсhool взялися допомагати українським дітям на благодійних засадах у рамках функціонування міжнародної програми Cleft lip & Palate program.

«У нашому медичному закладі проводяться подібні операції, – розповів хірург Ростислав Валіхновський, засновник та керівник Інституту хірургії Valikhnovski Surgery Institute у Києві. – Співпраця з американським колегами стала для нас справою честі та досвіду».

Партнером проекту виступила Київська міська державна адміністрація.

Джерело: КМДА.