У Київській області оцифрували історичний вітряк (ФОТО)

Про це повідомили у громадській організації "Україна Інкогніта".
Цей вітряк, відомий як "млин Дриги", звів місцевий заможний селянин Кузьма Дрига. Спочатку він збудував звичайний вітряк, але після поїздки до Голландії привіз звідти проєкт великого голландського млина. За цим проєктом Дрига перебудував вітряк у 1902 році. Потім він збудував ще один млин, щоб молоти борошно для жителів усіх навколишніх сіл.
Під час триденної роботи команда зробила 3690 фотографій з повітря, землі та зсередини млина.

Всередині вітряка — цілий "завод" з перемелювання зерна у борошно, з шестернями, валами, величезними колесами й навіть окремою кімнатою. При цьому більшість деталей величезного механізму зроблені з дерева — дуба та сосни. Крила та механізму розвороту млина зараз перебувають на реставрації.
.jpg)
Окрім створення цифрової копії споруди планується створити окрему інтерактивну експозицію у Миронівському краєзнавчому музеї. Вона буде присвячена історії вітряка, родині Кузьми Дриги та млинарству на Київщині.
Цифрова копія допоможе отримати моделі окремих частин млина та надрукувати їх на 3D-принтері. А потім цей великий конструктор перетворять на масштабний макет вітряка висотою 50-60 см. Ця копія матиме підсвітку кожного поверху, а всередину можна буде зазирнути.
Нещодавно у Михайлівському золотоверхому монастирі оцифрували середньовічну кам’яну плиту з рельєфним зображенням вершника.
Тепер цифрову копію можна переглянути у віртуальному музеї, а саму плиту – наживо в музеї Михайлівського золотоверхого монастиря (вхід під дзвіницею).
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.